Nie możecie się doczekać 5. sezonu "Outlander"? Zobaczcie klip z premiery z młodym Jamiem Fraserem

"Outlander" (Fot. Starz)

Do premiery 5. sezonu serialu "Outlander" zostały jeszcze dwa miesiące, ale serial postanowił sprawić świąteczną niespodziankę fanom. Zobaczcie pierwsze minuty nowej serii.

"Outlander" nie zdąży wrócić do telewizji Starz przed końcem roku, mimo że odcinki zostały już nakręcone. Fani odliczający dni do premiery w lutym zostali już jednak uraczeni zdjęciami z nowych odcinków i zwiastunem nadchodzącej serii, a teraz do tej kolekcji dostajemy jeszcze klip z pierwszego odcinka 5. sezonu.

Outlander – klip z pierwszego odcinka 5. sezonu

Klip rozpoczyna się od sceny z udziałem młodego Jamiego i jego rozmowy z Murtaghem po śmierci matki chłopca. Zaraz potem scena skacze w czasie do dorosłego Jamiego, w któej ten pomaga swojemu przyszłemu zięciowi Rogerowi w przygotowaniach do ślubu.

Outlander – o czym będzie 5. sezon?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 5. sezon serialu "Outlander" będzie oparty na książce "Ognisty krzyż" z cyklu "Obca" Diany Gabaldon. Tak brzmi oficjalny opis nadchodzącej serii:

Fraserowie z Ridge wracają! Piąty sezon "Outlander" to kontynuacja rodzinnych przygód Fraserów, którzy przeżywają wzloty i upadki w kolonialnej Ameryce. Zakładanie domu w Nowym Świecie nie jest łatwym zadaniem, a jego ochrona okazuje się jeszcze trudniejsza, zwłaszcza na dzikiej prowincji Karoliny Północnej w okresie dramatycznych wstrząsów społeczno-politycznych.

Jak Claire wie aż za dobrze, przyjaciele, sąsiedzi i rodacy nieświadomie zmierzają w kierunku rewolucji, a członkowie rządzących elit walczą o zdławienie niepokojących nurtów zapoczątkowanych przez Regulator Movement. Na tym tle, które zwiastuje narodziny narodu amerykańskiego, Claire i Jamie zmuszeni są zadać sobie pytanie, jak daleko są w stanie posunąć się, by ochronić swój dom, i modlą się, aby nie było powodu zapalać "ognistego krzyża", dawnego szkockiego wezwania do walki.

5. sezon wraca już w lutym, a fani nie muszą się martwić o to, że prędko rozstaną się z serialem, bo stacja Starz zamówiła już 6. sezon produkcji.

Outlander sezon 5 – premiera 16 lutego 2020 roku

REKLAMA