Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 10 – 1)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. Kroniki Times Square – That's a Wrap

najlepsze seriale 2019

"Kroniki Times Square" (Fot. HBO)

Choć całe "Kroniki Times Square" wyglądają jak jedna długa, wielowątkowa opowieść, nie mamy problemu, by w każdym z trzech sezonów wybrać ten jej fragment, który najbardziej zapadł nam w pamięć. Tym razem padło na przedostatni akt, a więc odcinek "That's a Wrap" – doskonały na różne sposoby (mieliśmy choćby pożegnanie Mike'a, a także decydujące chwile w związku Abby i Vincenta), jednak pozostawiający w głowie nade wszystko obraz Lori (Emily Meade) i późniejsze tytułowe słowa wypowiedziane przez Eileen (Maggie Gyllenhaal).

Krótka kwestia w teorii mająca oznaczać zakończenie dnia zdjęciowego, tutaj wybrzmiała zupełnie inaczej, dopełniając skali tragedii, jaka rozegrała się na naszych oczach. Tragedii, którą mogliśmy przewidzieć, a której już na pewno powinniśmy się spodziewać, bo przecież jej widmo unosiło się nad "Kronikami Times Square" właściwie od samego początku. Nijak nie zmienia to jednak faktu, że odcinek prezentujący ostatnie chwile Lori aż do jej samobójczej śmierć robił absolutnie wstrząsające wrażenie. Zdecydowanie najmocniejsze w całym serialu, choć ten był przecież pełen równie koszmarnych historii.

W tym przypadku do ostatnich sekund miało się jednak nadzieję, że do najgorszego nie dojdzie. Wbrew zdrowemu rozsądkowi chciało się wierzyć, że dziewczyna, która przeszła już w życiu tak wiele, potrafiąc wygrzebać się z największego dna, i tym razem jakimś cudem zdoła się podnieść. Może właśnie dlatego brutalne uświadomienie sobie, że to nie jest tylko kolejny dołek, wybrzmiało niczym ogłuszający gong. Koniec. Tutaj urywa się historia Lori Madison, oto całe jej życie, innego nie znała.

Nie da się przejść nad tym do porządku dziennego, choć Nowy Jork, jak to ma w swoim zwyczaju, tragicznego losu Lori nawet nie zauważy. Życie trwa dalej, kto by się przejmował jedną dziewczyną, której moment sławy szybko przeminął? Cóż, my się przejęliśmy, nie mogąc opanować emocji nad tym gorzkim nawet jak na tutejsze standardy pożegnaniem. A jeśli odcinek serialu pozostawia widzów w takim stanie, to naprawdę nie trzeba mówić nic więcej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10