Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 10 – 1)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. Veep – Veep

najlepsze seriale 2019

"Veep" (Fot. HBO)

Finał, który w pełni zasłużył na miano spektakularnego. No i rzecz jasna najbardziej cynicznego z cynicznych, ale to akurat w "Veepie" norma. Choć trzeba przyznać, że w ostatnim odcinku historii Seliny Meyer nawet ona sięgnęła szczytu, do jakiego wcześniej tylko się zbliżała. Albo raczej dna, jakiego jeszcze nie przebiła. No ale czego się nie robi dla wymarzonej pozycji, prawda?

Pani prezydent Meyer mogłaby w tej kwestii głosić wykłady, bo tak jak przez całą swoją karierę szła do celu po różnego rodzaju trupach, tak ostatniego zostawiła sobie na sam koniec, wyzbywając się przy tym resztek przyzwoitości (jakieś tam były). Nas z kolei tym razem nie tylko rozbawiła do łez, składając na politycznym ołtarzu coraz to straszliwsze ofiary (wiceprezydent Jonah Ryan!), ale też zadała cios prosto w serce. Bo pal licho Tybet, jednopłciowe małżeństwa i wszystkie hasła, które w decydującym momencie musiały okazać się puste – tego należało się spodziewać. Ale Gary?

No nie, wrzucanie pod koła biednego, przez lata poniewieranego i zdecydowanie najbardziej niewinnego w tym towarzystwie Gary'ego to chwyt poniżej pasa. Coś gorszego od najbardziej podłych zagrywek, bo przecież mowa o człowieku, który był przy Selinie zawsze. Bez względu na wszystko stał przy niej wiernie z torbą na ramieniu, darząc ją przy tym niewytłumaczalnym uczuciem, z którego ona bezlitośnie korzystała. Wierzyć, że kiedyś mu się to opłaci, byłoby naiwnością, ale coś tak okropnego przekracza jednak nasze pojmowanie.

I między innymi dlatego to nie my stoimy za jedną z najokrutniejszych i najlepszych komedii ostatnich lat, której epilog, oprócz wlania w serca trochę nadziei po prezydenturze Seliny, zafundował jej jeszcze ostatnie pożegnanie – głównie po to, by przykryć je śmiercią Toma Hanksa. Został tylko sponiewierany przez los Gary, lojalny i pomocny aż do samego końca, wbrew wszystkim okolicznościom. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10