Najlepsze serialowe odcinki 2019 roku (miejsca 10 – 1)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Sukcesja – This Is Not for Tears

najlepsze seriale 2019

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Mieliśmy z "Sukcesją" poważny problem pt. "Taki dobrobyt, że aż głowa boli", bo do miana najlepszego odcinka roku kwalifikowało się przynajmniej kilka, w tym "Hunting" z chorym, mocno zapadającym w pamięć "Boar on the Floor". Czegoś tak porąbanego naszym zdaniem nie wymyślił w tym roku nikt, a przecież pamiętamy wszyscy, jak zakończył się "Veep".

"This Is Not for Tears", czyli finał 2. sezonu, to wybór o tyle oczywisty, że stawiamy na odcinek bardzo mocny fabularnie, pełen ważnych wydarzeń i ze zwrotem akcji w końcówce, który sprawia, że chcielibyśmy zobaczyć ciąg dalszy już, teraz, natychmiast. Po serii przesłuchań w Waszyngtonie stało się jasne, że w Waystar Royco nie obędzie się bez krwawej ofiary, i na systematycznym poszukiwaniu odpowiedniego kandydata upłynęła większość finałowej godziny.

Luksusowy rejs śmierci, podczas którego napięcie można było kroić nożem, zawierał kilka wybijających się momentów, na czele ze śniadaniem kanibali, punktem zwrotnym w małżeństwie Shiv i tym momentem, kiedy Tomowi zachciało się kurczaka Logana. Przede wszystkim jednak to był wielki odcinek Kendalla i Jeremy'ego Stronga. Sprowadzony do roli podnóżka syn wreszcie poszedł własną drogą, sprawiając, że w końcowych minutach rozgrywki szczęki opadły nie tylko widzom, ale też tatusiowi, który zresztą wyglądał na dumnego ze swojego zdrajcy.

To była fenomenalna godzina, wypełniona cynizmem, czarnym humorem i totalnym okrucieństwem, spod których zaskakująco często przebijały się emocje. Takie zupełnie normalne ludzkie emocje, o których posiadanie jeszcze rok temu byśmy Royów nie podejrzewali – a które teraz stanowią równie wielką atrakcję co paskudne gierki tej szatańskiej rodziny. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10