Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Locke & Key", "Brooklyn 9-9" i inne premiery

W tym tygodniu na Netfliksie premierę będzie mieć "Locke & Key", a na HBO GO wystartuje dokument "McMiliony". Tymczasem za oceanem wraca m.in. "Brooklyn 9-9" i "The Sinner".

Przed nami jeden z tych nielicznych tygodni, kiedy większość ważnych premier ominie polskie serwisy streamingowe. Tak będzie m.in. z 7. sezonem "Brooklyn 9-9", 3. sezonem "The Sinner" czy też "Katy Keene", spin-offem "Riverdale". Legalnie będziemy mogli obejrzeć "McMiliony" i "High Maintenance" na HBO GO, "Locke & Key" na Netfliksie i "Mythic Quest: Raven's Banquet", kolejną nowość Apple TV+.

McMiliony (nowość) – 4 lutego na HBO GO

"McMiliony" to sześcioodcinkowy serial dokumentalny HBO, który opowie nieprawdopodobną, ale prawdziwą historię kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly organizowanej przez sieć McDonald's w latach 90., tajemniczego człowieka stojącego za całym tym oszustwem i agentów FBI, którzy poszli jego tropem. Bohaterem jest były policjant, który przez lata czuwał nad prawidłowością loterii i wyprowadzał z niej pieniądze. Premiera w HBO GO 4 lutego, a w HBO 6 lutego.

Brooklyn 9-9 (sezon 7) – 6 lutego w USA

"Brooklyn 9-9" wraca z 7. sezonem, niestety na razie tylko za oceanem. 6 lutego NBC pokaże dwa premierowe odcinki. W pierwszym, czyli "Manhunt", Jake prowadzi obławę po próbie zamachu na radnego miejskiego. Tymczasem Holt przyzwyczaja się do swojej nowej pozycji oficera mundurowego, pracując u boku Fogel. W 2. odcinku zobaczymy, jak następczyni Holta, kapitan Kim (Nicole Bilderback, "Good Girls") próbuje zdobyć przychylność swoich nowych podwładnych, zapraszając ich na kolację.

Katy Keene (nowość CW) – 6 lutego w USA

"Katy Keene" to spin-off "Riverdale" opowiadający o spełnianiu marzeń w Nowym Jorku. Główna bohaterka to znana z Archie Comics fashionistka Katy Keene (Lucy Hale, "Pretty Little Liars"). Ona i Josie z "Riverdale" (Ashleigh Murray) mieszkają razem, obracając się w świecie aspirujących artystów, jak tajemnicza imprezowiczka Pepper Smith (Julia Chan, "Saving Hope") czy broadwayowski aktor Jorge Lopez, który wieczorami zamienia się w drag queen Ginger (Jonny Beauchamp, "Penny Dreadful"). Wszyscy są dla siebie jak rodzina, wspierając się w pełnej przeszkód drodze na szczyt.

The Sinner (sezon 3) – 6 lutego w USA

"The Sinner" powraca z 3. sezonem, niestety na razie też tylko za oceanem. W nowych odcinkach ponownie pojawi się detektyw Harry Ambrose (Bill Pullman), którego spotkamy podczas badania sprawy wypadku samochodowego w stanie Nowy Jork. Zwykły incydent okazuje się być związany z ukrytą zbrodnią. Matt Bomer zagra Jamiego, spodziewającego się dziecka lokalnego mieszkańca, który szuka wsparcia u Ambrose'a. Przynajmniej oficjalnie, bo nieoficjalnie mamy tutaj jakiś mroczny sekret i bałagan, zawierający postać Nicka (Chris Messina), dawnego kolegi ze studiów, który niespodziewanie odwiedza Jamiego.

Briarpatch (nowość USA Network) – 6 lutego w USA

"Briarpatch" to nowy serial USA Network oparty na książce Rossa Thomasa. Zobaczymy w nim historię Allegry "Pick" Dill (Rosario Dawson), śledczej, która pracuje w Waszyngtonie. Kiedy jej siostra ginie w zamachu bombowym, Allegra wraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie, by odkryć, co za tym stało. I jak się okazuje, nie jest to takie zwykłe prowincjonalne miasteczko. Ekscentryczni mieszkańcy, tajemnicze eksplozje, wszechobecna korupcja i zwierzęta z zoo biegające po ulicach to tylko początek atrakcji. Serial tworzy Andy Greenwald ("Legion").

Locke & Key (nowość) – 7 lutego na Netfliksie

"Locke & Key" to z kolei młodzieżowy horror nakręcony na podstawie popularnego komiksu Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza. W serialu spotkamy trójkę rodzeństwa Locke, którzy razem z matką przeprowadzają się do rodzinnego domu, Keyhouse, pełnego magicznych kluczy, które mogą być powiązane z tajemniczym morderstwem ojca. Gdy tylko rodzina zaczyna odkrywać kolejne klucze i ich unikalne moce, budzi się tajemniczy demon, który nie powstrzyma się przed ich kradzieżą. Twórcami serialu są Carlton Cuse ("Lost", "Bates Motel") i Meredith Averill ("Nawiedzony dom na wzgórzu").

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Manhunt (sezon 2) – premiera 3 lutego w USA

· Indebted (nowość NBC) – premiera 6 lutego w USA

· Tommy (nowość CBS) – premiera 6 lutego w USA, zwiastun tutaj

· Interrogation (nowość CBS All Access) – premiera 6 lutego w USA

· Mythic Quest: Raven's Banquet (nowość Apple TV+) – premiera 7 lutego na Apple TV+, zwiastun tutaj

· MacGyver (sezon 4) – premiera 7 lutego w USA

· High Maintenance (sezon 4) – premiera 8 lutego na HBO GO, zwiastun tutaj

· Endeavour (sezon 7) – premiera 9 lutego w UK

· The Pale Horse (nowość BBC) – premiera 9 lutego w UK, zwiastun tutaj

REKLAMA