Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Genialna przyjaciółka", "Homeland" i inne premiery

"Genialna przyjaciółka" (Fot. HBO)

Ten tydzień będzie należeć do "Genialnej przyjaciółki", "Kidding", "Narcos: Meksyk", a także premiery finałowego sezonu "Homeland". Oto seriale, które zobaczymy w najbliższych dniach.

Przed nami tydzień, w którym będzie co oglądać zwłaszcza na HBO GO, bo wraca "Kidding" i "Genialna przyjaciółka", a do tego premierę będzie mieć międzynarodowa produkcja "Zero zero zero" o kulisach handlu narkotykami. Netflix tymczasem wypuści 2. sezon "Narcos: Meksyk". Poza tym czeka nas m.in. powrót "Homeland" i "Telefonistek".

Homeland (sezon 8) – 9 lutego w USA

"Homeland" powraca z finałowym sezonem, w którym zobaczymy Carrie Mathison (Claire Danes) po wyjściu z rosyjskiego gułagu. Podczas gdy agentka z trudem dochodzi do siebie, Saul (Mandy Patinkin), obecnie doradca prezydenta Warnera (Beau Bridges) ds. bezpieczeństwa, ma negocjować pokój z talibami. W Kabulu jednak roi się od watażków i najemników, fanatyków i szpiegów – dlatego Saul potrzebuje Carrie; jej wiedzy, ale i relacji z nią. I tak zacznie się jej ostatnia misja.

Kidding (sezon 2) – 10 lutego na HBO GO

W 2. sezonie "Kidding" pokaże nowy rozdział z życia Jeffa, aka Pana Picklesa (Jim Carrey). Po tym jak program znika z anteny, nasz bohater musi znaleźć sposób na dotarcie do fanów, którzy nadal go potrzebują. Jeff tworzy nową i zarazem dość kontrowersyjną metodę bezpośredniej komunikacji z dziećmi na całym świecie, przez co po raz pierwszy w karierze staje się przedmiotem niechęci. Poruszając się po skomplikowanych moralnie obszarach życia, odkrywa nową stronę siebie.

Genialna przyjaciółka (sezon 2) – 11 lutego na HBO GO

2. sezon serialu "Genialna przyjaciółka", oparty na książce "Historia nowego nazwiska" Eleny Ferrante, rozpocznie się w momencie, w którym zakończył się pierwszy. Lila i Elena mają po 16 lat i uważają, że w ich życiu nic się nie dzieje. Lila jest świeżo po ślubie, ale ma wrażenie, że po przyjęciu nazwiska męża zatraciła siebie. Elena jest wzorową uczennicą, ale podczas wesela przyjaciółki uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwa ani wśród ludzi ze swojego środowiska, ani w nowym otoczeniu.

Podczas wakacji na Ischii dziewczęta spotykają Nino Sarratore, który jako dziecko mieszkał w sąsiedztwie. Nino jest teraz doskonale zapowiadającym się studentem uniwersytetu. To przypadkowe spotkanie kładzie się cieniem na więzi łączącej Elenę z Lilą. Przyjaciółki oddalają się od siebie i każda z nich zaczyna żyć we własnym świecie. Lila wykazuje się doskonałym wyczuciem i otwiera w centrum Neapolu elegancki salon obuwniczy, którego właścicielami jest wpływowa rodzina Solarów. Tymczasem Elena wyjeżdża na studia do Pizy.

Narcos: Meksyk (sezon 2) – 13 lutego na Netfliksie

2. sezon "Narcos: Meksyk" to dalszy ciąg historii Miguela Ángela Félixa Gallardo, teraz już ojca chrzestnego pierwszego meksykańskiego kartelu, który próbuje utrzymać władzę, rozwijać swoje imperium i poradzić sobie ze zdradami i ofiarami poniesionymi w drodze do pozycji El Padrino. Jednocześnie do akcji wchodzi zawzięty i nieprzestrzegający zasad agent DEA Walt Breslin (Scoot McNairy), którego operacja destabilizuje kartel.

High Fidelity (nowość Hulu) – 14 lutego w USA

"High Fidelity" to serialu platformy Hulu, oparty na książce Nicka Hornby'ego i filmie z Johnem Cusackiem (w polskiej wersji "Przeboje i podboje"). Ich bohaterem był Rob, właściciel sklepu muzycznego, który przeszedł trochę zawodów miłosnych. W nowej wersji tę rolę przejmie Zoë Kravitz ("Wielkie kłamstewka").

Zero zero zero (nowość Sky) – 15 lutego na HBO GO

"Zero zero zero" to ekranizacja książki Roberto Saviano, w której zobaczymy historię kilku grup walczących o kontrolę nad przemytem i handlem kokainą. Serial obnaża mroczne tajemnice światowego handlu narkotykami – od produkcji aż po dostawę do miejsca konsumpcji. Historia zabiera widza w podróż po złożonym systemie wzajemnych zależności, który skażony jest przemocą. Od dżungli po drapacze chmur, od Meksyku po Paryż, od przestępców i biznesmenów po desperatów i miliarderów. W obsadzie znajdują się m.in. Andrea Riseborough, Dane DeHaan i Gabriel Byrne.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· For Life (nowość ABC) – premiera 11 lutego w USA, zwiastun tutaj

· Telefonistki (sezon finałowy, cz. 1) – premiera 14 lutego na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Utopia Falls (nowość Hulu) – premiera 14 lutego w USA, zwiastun tutaj

· Kontra: Sieć – premiera 15 lutego w HBO GO

REKLAMA