Jeszcze więcej "American Horror Story"! Ryan Murphy zapowiada spin-off serialu i podaje pierwsze szczegóły

"American Horror Story" (Fot. FX)

"American Horror Story" ma zamówienie aż do 13. sezonu i na tym nie koniec. Ryan Murphy chce rozszerzyć franczyzę o spin-off zatytułowany "American Horror Stories".

W USA szaleje pandemia koronawirusa, co może oznaczać zmianę planów co do 10. sezonu "American Horror Story". Jak zdradził twórca serialu Ryan Murphy, ten sezon jest uzależniony od pogody i wymaga wejścia ekipy na plan latem. Jeśli to się nie uda, albo będzie opóźnienie, albo całkowita zmiana planów.

Powstaje spin-off serialu American Horror Story

Możemy być jednak spokojni, że najbardziej zapracowany showrunner świata coś wymyśli. Tak jak wymyślił właśnie spin-off "American Horror Story", o czym poinformował fanów na Instagramie, prezentując screen ze spotkania z obsadą serialu na Zoomie.

O spin-offie wiemy na razie tyle, że będzie to antologia zatytułowana roboczo "American Horror Stories". Każdy godzinny odcinek będzie odrębną całością. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy produkcja, ale raczej nie wcześniej niż w przyszłym roku. TVLine nieoficjalnie potwierdziło, że podobnie jak serial-matka, to również będzie produkcja FX, a nie Netfliksa, z którym Murphy jest teraz związany umową.

Jaki będzie 10. sezon American Horror Story?

A co z 10. sezonem "American Horror Story"? Gotowe są scenariusze, a znakomita obsada podobno nie może się doczekać wejścia na plan, ale niestety jest mnóstwo problemów. Począwszy od tego, że już jest opóźnienie – zdjęcia powinny były rozpocząć się wiosną, żeby zdążyć z emisją na jesień – a skończywszy na kwestiach pogodowych. Akcja ma dziać się w okolicach plaży czy też morza i Murphy'emu zależy na tym, żeby kręcić latem.

Im większe jest opóźnienie, tym większe są niestety szanse, że plany trzeba będzie zmienić, bo do problemów z pogodą za chwilę mogą dojść kłopoty prawne, choćby z kontraktami aktorów. Dlatego 10. sezon ostatecznie może być zupełnie inny, niż planowano. Miejmy jednak nadzieję, że kiedyś zobaczymy w "American Horror Story" szalony seks Macaulaya Culkina z Kathy Bates.

REKLAMA