Czy "Chirurdzy" będą mieć 18. sezon? Szefowa telewizji ABC mówi, jakie są dalsze plany co do serialu

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Telewizja ABC nie planuje szybkiego pożegnania z największym hitem Shondy Rhimes. Czy "Chirurdzy" wkrótce dostaną zamówienie na 18. sezon?

"Chirurdzy" zakończyli 16. sezon bez planowanej eksplozji i prawdopodobnie też śmierci jednej z głównych postaci, ale już wkrótce to nadrobią. Serial o lekarzach z Seattle ma już oczywiście zamówienie na 17. sezon i jeśli pandemia koronawirusa nie stanie ponownie na przeszkodzie, powróci w jesiennej ramówce ABC.

Czy serial Chirurdzy będzie mieć 18. sezon?

Co dalej? Czy "Chirurdzy" zbliżają się już do końca? Czy może powinniśmy spodziewać się również 18. sezonu? Serwis Deadline zadał to pytanie Karey Burke, szefowej ABC Entertainment. A ta zdradziła, że obecnie toczą się rozmowy z producentami na temat 17. sezonu i ewentualnego ciągu dalszego. Dodała także, że scenarzyści rozpoczęli już pracę nad jesiennymi odcinkami.

– Nie mogę powiedzieć nic więcej. Mam nadzieję, że "Chirurdzy" pozostaną częścią naszej ramówki. Oni z pewnością wiedzą, że chcielibyśmy, aby byli częścią naszej ramówki tak długo, jak długo będą zainteresowani tworzeniem kolejnych odcinków – powiedziała Burke.

chirurdzy sezon 18

W podobnym tonie Burke wypowiadała się w zeszłym roku, mówiąc, że ma nadzieję, iż "Chirurdzy" będą emitowani jeszcze przez lata – ewentualnie dopóki Shonda Rhimes i Ellen Pompeo będą chciały kręcić nowe odcinki.

– Kochamy je. One są tak ważną częścią tego, czym jest ABC, jak nikt inny i z pewnością to będzie zależeć od nich, czy będą chcieć kontynuować serial, czy nie. Ja mam nadzieję, że będę to oglądać z moimi wnukami – powiedziała wtedy szefowa rozrywki ABC.

Burke dodała podczas wczorajszej rozmowy z Deadline, że w tym momencie wszelkie decyzje, włącznie z tą na temat przyszłości "Chirurgów", mogą być opóźnione. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystko wygląda inaczej: żadne rozmowy nie odbywają się teraz w tradycyjny sposób i bardzo trudno jest cokolwiek przewidzieć.