Twórca "Chilling Adventures of Sabrina" miał wielkie plany na 5. sezon. W tym crossover z "Riverdale"

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Koniec "Chilling Adventures of Sabrina" zaskoczył najwyraźniej nie tylko fanów, ale i twórcę. Roberto Aguirre-Sacasa zdradził, jaki miał plan na 5. sezon serialu o nastoletniej czarownicy.

Netflix znów puścił w ruch gilotynę i tym razem padło na "Chilling Adventures of Sabrina". Serial o nastoletniej wiedźmie, granej przez Kiernan Shipkę, zakończy się po zaledwie czterech krótkich seriach. I choć jego twórca Roberto Aguirre-Sacasa robi dobrą minę do złej gry, nie ukrywa też, że miał dalsze plany.

Chilling Adventures of Sabrina – plany na 5. sezon

Część z nich zdradził na Twitterze: otóż 5. część "Chilling Adventures of Sabrina miała nosić podtytuł "Witch War", czyli "Wojna czarownic", i obejmować crossover z "Riverdale". Tweet zawiera grafikę Roberta Hacka z hasłem "Nadchodzą wiedźmy z Riverdale". I rzeczywiście to się wydarzy, ale już nie w serialu, tylko w komiksie.

Co się wydarzy w 4. sezonie "Chilling Adventures of Sabrina"? Jak zdradził showrunner, będzie się działo na dwóch frontach naraz, bo Sabrina Spellman postanowiła jednocześnie rządzić piekłem i chodzić do szkoły. Będziemy więc śledzić dwie Sabriny równolegle i każdy odcinek będzie jak "mały filmowy horror".

Z jednej strony, będą inspiracje H.P. Lovecraftem, w miarę jak Greendale będzie stawać się miejscem pełnych rozmachu bitew pomiędzy dobrem i złem, horrorem i rozsądkiem. Z drugiej strony, czekają nas pałacowe intrygi w stylu "The Crown".

Crossovera z "Riverdale" w 4. serii "Sabriny" nie będzie, bo twórca chciał, żeby to miało ręce i nogi i było czymś więcej niż tylko "chwytliwą sztuczką".

Chilling Adventures of Sabrina jest na Netfliksie