Naya Rivera zagrała w "Glee" prawdziwą ikonę LGBTQ – wspominają twórcy serialu we wzruszającym wpisie

"Glee" (Fot. FOX)

Największe dziedzictwo Nayi Rivery to wprowadzenie humoru i człowieczeństwa do romantycznej relacji Santany z Brittany – piszą twórcy "Glee", wspominając zmarłą aktorkę.

W wieku 33 lat odeszła Naya Rivera, znana jako Santana Lopez z serialu "Glee". Władze kalifornijskiego hrabstwa Ventura oficjalnie potwierdziły, że jej śmierć była wypadkiem. Aktorka utonęła w jeziorze Piru, a chwilę wcześniej prawdopodobnie uratowała swojego 4-letniego syna, którego ostatnimi siłami wciągnęła na łódkę.

Twórcy Glee wspominają zmarłą Nayę Riverę

Internet zalewają poruszające wspomnienia i zestawienia jej najlepszych występów. Twórcy serialu, Ryan Murphy, Brad Falchuk i Ian Brennan, wspominają aktorkę w oświadczeniu wysłanym do mediów.

– Jesteśmy zrozpaczeni utratą naszej przyjaciółki Nayi Rivery. Naya nie była w stałej obsadzie, kiedy obsadziliśmy ją w "Glee". Miała tylko kilka linijek dialogu w pilocie. Ale po zaledwie odcinku czy dwóch zorientowaliśmy się, że mieliśmy szczęście, znajdując jedną z najbardziej utalentowanych, wyjątkowych gwiazd, z jakimi mieliśmy przyjemność pracować.

Naya potrafiła grać, potrafiła tańczyć i potrafiła śpiewać (o, jak ona śpiewała!). Potrafiła dostarczyć żart, jak i zmiażdżyć cię emocjonalną scenę. Potrafiła z łatwością poruszać się pomiędzy byciem przerażająco twardą i głęboko wrażliwą. Pisanie dla niej, reżyserowanie jej i przebywanie w jej towarzystwie było czystą radością – piszą.

Santana Brittany Glee

Postać Santany Lopez, stworzona przez Nayę Riverę, na zawsze pozostanie ikoną LGBTQ. Ona i Brittany S. Pierce (Heather Morris) były jedną z ulubionych par fanów "Glee". I czymś znacznie więcej niż kolejnym elektryzującym ekranowym romansem.

– Naya jest odpowiedzialna za liczne ikoniczne występy muzyczne z "Glee" – mash-up Adele, "Valerie", "Songbird" – ale jej największym dziedzictwem jest prawdopodobnie humor i człowieczeństwo, które wniosła do relacji Santany z jej najlepszą przyjaciółką i późniejszą dziewczyną/żoną (graną przez Heather Morris). To był jeden z pierwszych razów, kiedy otwarcie lesbijski związek w szkole średniej pojawił się w telewizji ogólnodostępnej, i Naya rozumiała, ile znaczyła "Brittana" dla wielu młodych kobiet, które widziały siebie reprezentowane w telewizji po raz pierwszy.

Naya zawsze dbała o to, żeby miłość Santany do Brittany była wyrażana z godnością, siłą i czystymi intencjami. Nayę zawsze wzruszały dziewczyny, które odzywały się do niej, żeby jej powiedzieć, jak bardzo na nie wpłynęła miłość Santany i Brittany. Zobowiązanie Nayi wobec nich – i wobec wszystkich fanów – było oczywiste. Miała tę rzadką kombinację pokory i niekończącej się pewności co do swojego talentu – czytamy dalej.

Na koniec twórcy "Glee" chwalą pracowitość i profesjonalizm Nayi Rivery oraz zapewniają, że była dla nich kimś więcej niż aktorką z serialu. Była przyjaciółką. Była rodziną. Informują również, że rozpoczęli organizowanie funduszu, który pozwoli iść w przyszłości na studia synowi Nayi, Joseyowi.

REKLAMA