Czy w 3. sezonie "Sukcesji" będzie koronawirus? Sarah Snook mówi, jak serial może odnieść się do pandemii

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Scenarzyści kolejnych seriali decydują się na włączenie pandemii koronawirusa do fabuły jako czegoś, czego nie da się uniknąć, opowiadając o współczesnym świecie. Jak będzie z "Sukcesją"?

Kiedy seriale wrócą po dłuższej przerwie, w wielu z nich pojawi się wątek koronawirusa. W szczególności dotyczy to produkcji medycznych – jak słusznie zauważyła showrunnerka "Chirurgów", trudno byłoby im zignorować najważniejszy wątek medyczny naszych czasów – ale nie tylko. A jak będzie z "Sukcesją"?

Czy w 3. sezonie Sukcesji będzie koronawirus?

Pytanie o to, czy 3. sezon będzie zawierał obecną pandemię, usłyszała Sarah Snook (serialowa Shiv) w trakcie rozmowy z Variety. Aktorka, która nie zna jeszcze scenariuszy nowych odcinków, powiedziała, że jej zdaniem jeśli pojawią się nawiązania do naszej obecnej sytuacji, to raczej subtelne.

– Myślę, że Jesse [Armstrong, twórca serialu] chce być delikatny i po prostu elegancki. Myślę, że jest to rzecz, której wszyscy są świadomi, a widzowie w tych czasach podchodzą do niej naprawdę intuicyjnie – mówi aktorka.

Sukcesja sezon 3 koronawirus

Co to oznacza w praktyce? Jej zdaniem rzeczy, jakie mogą się pojawić w "Sukcesji", to np. postacie w maskach gdzieś w tle czy płyn do dezynfekcji rąk, który od razu kojarzy się z naszym codziennym życiem w tych trudnych czasach. Ale to tyle. Nic bardziej dosłownego raczej w serialu nie zobaczymy. Dlaczego?

– Bo to nie byłby nasz serial. My chcemy oglądać Royów, którzy robią to, co zawsze robili i za co ich kochamy, a nie kierowanie się w stronę historii o pandemii – wyjaśnia Sarah Snook.

Sukcesja – kiedy ruszą zdjęcia do 3. sezonu?

A kiedy ekipa "Sukcesji" rozpocznie prace na planie 3. sezonu? Wszyscy mają nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze w tym roku. Jesse Armstrong liczy, że zdjęcia w Nowym Jorku ruszą przed świętami Bożego Narodzenia. Z kolei Brian Cox (serialowy Logan), który sam już przeszedł zakażenie koronawirusem, mówił ostatnio o terminie listopadowym. To oznacza, że premiera nowych odcinków w HBO mogłaby mieć miejsce wiosną bądź latem 2021 roku.

Sukcesja jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA