Czy w 3. sezonie "Sukcesji" będzie koronawirus? Sarah Snook mówi, jak serial może odnieść się do pandemii

"Sukcesja" (Fot. HBO)

0

Scenarzyści kolejnych seriali decydują się na włączenie pandemii koronawirusa do fabuły jako czegoś, czego nie da się uniknąć, opowiadając o współczesnym świecie. Jak będzie z "Sukcesją"?

Kiedy seriale wrócą po dłuższej przerwie, w wielu z nich pojawi się wątek koronawirusa. W szczególności dotyczy to produkcji medycznych – jak słusznie zauważyła showrunnerka "Chirurgów", trudno byłoby im zignorować najważniejszy wątek medyczny naszych czasów – ale nie tylko. A jak będzie z "Sukcesją"?

Czy w 3. sezonie Sukcesji będzie koronawirus?

Pytanie o to, czy 3. sezon będzie zawierał obecną pandemię, usłyszała Sarah Snook (serialowa Shiv) w trakcie rozmowy z Variety. Aktorka, która nie zna jeszcze scenariuszy nowych odcinków, powiedziała, że jej zdaniem jeśli pojawią się nawiązania do naszej obecnej sytuacji, to raczej subtelne.

– Myślę, że Jesse [Armstrong, twórca serialu] chce być delikatny i po prostu elegancki. Myślę, że jest to rzecz, której wszyscy są świadomi, a widzowie w tych czasach podchodzą do niej naprawdę intuicyjnie – mówi aktorka.

Sukcesja sezon 3 koronawirus

Co to oznacza w praktyce? Jej zdaniem rzeczy, jakie mogą się pojawić w "Sukcesji", to np. postacie w maskach gdzieś w tle czy płyn do dezynfekcji rąk, który od razu kojarzy się z naszym codziennym życiem w tych trudnych czasach. Ale to tyle. Nic bardziej dosłownego raczej w serialu nie zobaczymy. Dlaczego?

– Bo to nie byłby nasz serial. My chcemy oglądać Royów, którzy robią to, co zawsze robili i za co ich kochamy, a nie kierowanie się w stronę historii o pandemii – wyjaśnia Sarah Snook.

Sukcesja – kiedy ruszą zdjęcia do 3. sezonu?

A kiedy ekipa "Sukcesji" rozpocznie prace na planie 3. sezonu? Wszyscy mają nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze w tym roku. Jesse Armstrong liczy, że zdjęcia w Nowym Jorku ruszą przed świętami Bożego Narodzenia. Z kolei Brian Cox (serialowy Logan), który sam już przeszedł zakażenie koronawirusem, mówił ostatnio o terminie listopadowym. To oznacza, że premiera nowych odcinków w HBO mogłaby mieć miejsce wiosną bądź latem 2021 roku.

Sukcesja jest dostępna w serwisie HBO GO