Co wydarzy się w sezonie 5B "Lucyfera"? 8 fanowskich teorii na temat Lucka, Chloe, Maze i innych postaci

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

Oto, czego potrzebujecie, żeby zaspokoić głód po seansie sezonu 5A "Lucyfera" – dawki teorii na temat tego, co przyniosą nowe odcinki. Popcorn w dłoń i do lektury!

Już zapomnieliście, że premiera sezonu 5A "Lucyfera" miała miejsce niewiele ponad tydzień temu? Wydaje się wam, że od finału dzielą was lata świetlne wypełnione poszukiwaniem informacji na temat tego, co mogą przynieść kolejne odcinki? Nie jesteście sami, Lucyfanów jest od groma i już wyprodukowali osiem całkiem prawdopodobnych teorii na temat tego, co może wydarzyć się w części 5B.

1. Lucyfer utknął we własnej piekielnej pętli

Tak, jak widzieliście w premierowym odcinku 5. sezonu, piekielna pętla to nie zawsze tortury fizyczne, może oznaczać również te psychiczne. Może piekło diabła wcielonego jest wyścielone niemożnością powiedzenia ukochanej osobie, że odwzajemnia się jej uczucia?

2. Michael przejmie piekło w sezonie 5B Lucyfera

Chyba widzieliśmy coś podobnego w "Chilling Adventures of Sabrina". Czy dla Michaela – całe życie chcącego udowodnić, że jest lepszy od Lucka – jest lepsze miejsce niż piekło, w którym mógłby spełnić swoje rywalizacyjne potrzeby?

Lucyfer sezon 5b teorie

3. Lucyfer sezon 5B – Lilith jest teraz królową piekieł

To chyba też było w Sabrinie! Kto wie, czy w piekle znajdzie się miejsce dla Michaela. Możliwe, że rządzi tam matka demonów. Skoro Lilith zakończyła ziemski żywot, musiała wrócić do swojego piekielnego domu. To mogłoby tłumaczyć, dlaczego Bóg pozwolił wrócić Amendielowi na ziemię i był spokojny o piekło. W końcu Lilith jako matka demonów może mieć wśród nich równy posłuch jak Lucyfer.

4. Ella pozna prawdę w sezonie 5B Lucyfera

Dan już ją zna, więc to tylko kwestia czasu, zanim pozna ją i Ella.

5. Charlie ma o wiele większą moc, niż się wydaje

Amenadiel i Linda wychodzą z siebie, by utwierdzić się w przekonaniu, że Charlie ma anielskie moce. Choć na razie ich nie wykazuje, nie znaczy, że nie zmieni się to w przyszłości. W 4. sezonie Ramien od razu wyczuła ciążę Lindy, co może oznaczać, że chłopczyk nie jest w 100% śmiertelnikiem. Może po prostu jeszcze jest za mały, by przejawić boską moc.

6. Lucyfer sezon 5B – Maze poświęci się dla bliskich

Ta teoria mogłaby potwierdzać, dlaczego twórcy powiedzieli, że sezon 5B będzie najbardziej emocjonalny ze wszystkich. Możliwe, że Maze nie tylko jest demonem z duszą, ale i poświęci się, oddając życie za bliską osobę. Na szczęście śmierć w "Lucyferze" nie jest stanem permanentnym. Zaznaczmy jeszcze, że twórcy serialu raczej nie poruszyliby tematu pierścienia, w którym Lucek "uwięził" nieśmiertelność Lilith, gdyby nie chcieli rozwinąć tego wątku.

Lucyfer sezon 5b teorie

7. Chloe czyni Lucyfera niewrażliwym w sezonie 5B

Do tej pory mowa była o tym, że Lucyfer przy Chloe robi się wrażliwy i dosłownie można go zranić. Jednak po wymianie mocy, do której doszło na przyjemnej drodze współżycia, a później jej odebraniu, warto rozważyć możliwość, że od teraz Lucek będzie przy Chloe niewrażliwy, a podatny na zranienie wówczas, gdy nie będzie jej w pobliżu.

8. Przepowiednia ojca Kinleya powróci

Pamiętacie przepowiednię ojca Kinleya z 4. sezonu? A co jeśli wcale nie przewiduje ona zła i zniszczenia, a wyzwolenie Lucyfera z piekła przy akcie wyznania miłości? Złem może być w końcu sam diabeł, a jego uwolnienie w tym kontekście może oznaczać jego wolność.

Lucyfer – sezon 5A jest dostępny na Netfliksie