Nasz top 10: Najlepsze seriale sierpnia 2020 roku

"Kraina Lovecrafta" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. Perry Mason (spadek z 1. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Perry Mason" (Fot. HBO)

Przed miesiącem na samym szczycie, tym razem stopień niżej, a to wciąż wydaje się jednak trochę za wysoko. Ale pomijając okoliczności, które bardzo sprzyjały serialowi HBO, nie można mu odmówić, że zdołał zachować bardzo dobry poziom do samego końca – zamówienie 2. sezonu (którego początkowo miało nie być) jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Podobnie zresztą jak dwa ostatnie, przypadające na sierpień odcinki, w których zobaczyliśmy zarówno ostateczne wyjaśnienie sprawy morderstwa małego Charliego, jak i finisz pierwszego sądowego starcia tytułowego bohatera. O dziwo tylko w pewnym sensie zwycięskiego, co najlepiej pokazuje, jak bardzo ten "Perry Mason" chciał oderwać się od klasycznej postaci, na czym ostatecznie naprawdę nieźle wyszedł.

Uciekając od prostych proceduralnych schematów, twórcom udało się więc opowiedzieć wciągającą, ale przede wszystkim niejednoznaczną historię, w której próżno szukać łatwych odpowiedzi. Było w niej za to mnóstwo wątpliwości i odcieni moralnej szarości, które pozwoliły nam skupić się nie na zagadce kryminalnej i kończącym ją procesie, lecz na wszystkich uczestnikach tego zamieszania i towarzyszących im emocjom.

A trzeba przyznać, że serialowi bohaterowie, na czele oczywiście z Perrym, stanowili fascynujący zestaw, który w połączeniu z bez wyjątku znakomitymi kreacjami aktorskimi, oglądało się co tydzień z ogromną przyjemnością. Pewnie nawet większą, niż dawało śledzenie towarzyszącej im historii, co jednak można serialowi wybaczyć, zwłaszcza że wyłożył bardzo solidne fundamenty pod kontynuację. Nic tylko jej wyczekiwać, licząc, że twórcy nie zejdą z obranej ścieżki. [Mateusz Piesowicz]

Perry Mason jest dostępny na HBO GO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA