Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Dzień trzeci", "Tacy właśnie jesteśmy" i inne premiery

"Dzień trzeci" (Fot. HBO)

Przed nami tydzień z kilkunastoma premierami serialowymi, z których większość zapowiada się co najmniej nieźle. Na liście jest m.in. "Ratched", "Des", "Dzień trzeci i "Tacy właśnie jesteśmy".

Ten tydzień zacznie się od "Diabelskiej gry" na FOX Polska. We wtorek będzie cała seria premier HBO, a w piątek obejrzymy "Ratched" i młodzieżową wersję "Parku Jurajskiego". Oto rozpiska, która wreszcie zawiera więcej niż kilka pozycji.

Diabelska gra (nowość Sky) – 14 września o godz. 21:05 na FOX Polska

"Diabelska gra" to europejski thriller finansowy, który zadebiutuje w poniedziałek na FOX Polska. Głównym bohaterem jest Massimo (Alessandro Borghi) – włoski bankowiec robiący karierę w Londynie. Mimo kryzysu finansowego Massimo dobrze sobie radzi i zyskuje tym sympatię swojego mentora Dominica Morgana (Patrick Dempsey). Sprawy komplikują się, gdy długo wyczekiwany przez Massima awans przypada innemu bankierowi, Edwardowi, który niedługo potem ginie. W obsadzie serialu jest polska aktorka Kasia Smutniak w roli żony Dominica.

Dzień trzeci (nowość HBO/Sky) – 15 września na HBO GO

"Dzień trzeci" to dwie historie z niezwykłą wyspą w roli głównej. W pierwszej zobaczymy Jude'a Lawa w roli Sama, mężczyzny, który trafia na wyspę w pobliżu wybrzeża Wielkiej Brytanii i zostaje wciągnięty w niezwykły świat jej tajemniczych mieszkańców i ich rytuałów. W drugiej poznamy Helen (Naomie Harris), która przybywa w to samo miejsce w poszukiwaniu odpowiedzi i rozpoczyna okrutną batalię, mającą zadecydować o jej losie. Scenarzystą 6-odcinkowej miniserii jest Dennis Kelly ("Utopia").

Tacy właśnie jesteśmy (nowość HBO/Sky) – 15 września na HBO GO

"Tacy właśnie jesteśmy" to kolejny europejski serial na naszej liście. Poznamy w nim dwójkę amerykańskich dzieciaków (Jack Dylan Grazer i Jordan Kristine Seamón) żyjących w bazie wojskowej we Włoszech. Zagłębimy się w ich przyjaźnie, pierwsze miłości, poszukiwania tożsamości oraz całą tę wielką beztroskę i zarazem udrękę związaną z byciem w wieku nastoletnim. Twórcą serialu jest Luca Guadagnino, reżyser "Call Me by Your Name", a w obsadzie są także Chloë Sevigny i Alice Braga.

Des (nowość ITV) – 15 września na HBO GO

"Des" to składający się z trzech odcinków brytyjski miniserial opowiadający historię prawdziwego seryjnego mordercy Dennisa Nilsena (David Tennant), który w latach 1978-1983 zamordował przynajmniej piętnastu chłopców i młodych mężczyzn we własnym mieszkaniu. Sprawa została odkryta po pięciu latach, kiedy w budynku, gdzie mieszkał Nilsen, pojawił się detektyw Peter Jay (Daniel Mays), by zbadać sprawę fragmentów ludzkich ciał i kości, które zapchały rury. Serial zostanie pokazany na HBO GO w trzy dni, od 15 do 17 września.

Ratched (nowość Netflix) – 18 września na Netfliksie

W piątek z kolei premierę będzie mieć "Ratched", czyli kolejny netfliksowy serial Ryana Murphy'ego. To swego rodzaju prequel "Lotu nad kukułczym gniazdem", który przedstawi nam młodszą wersję koszmarnej pielęgniarki z filmu. Serialowa historia zaczyna się w 1947 roku, kiedy to Mildred Ratched przyjeżdża do Kalifornii, szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, gdzie zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Główną rolę gra Sarah Paulson, w obsadzie są też m.in. Cynthia Nixon, Judy Davis, Sharon Stone, Jon Jon Briones, Finn Wittrock, Alice Englert, Corey Stoll, Sophie Okonedo i Vincent D'Onofrio.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Prezydent z kreskówki (sezon 3B) – premiera 14 września na HBO GO

· Alex Rider (nowość) – premiera 15 września na AXN Polska, zwiastun tutaj

· Criminal (sezon 2) – premiera 16 września na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Rzymskie dziewczyny (sezon 3) – premiera 16 września na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Archer (sezon 11) – premiera 16 września w USA, zwiastun tutaj

· Słowa pożegnania (nowość Netflix) – premiera 17 września na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Park Jurajski: Obóz Kredowy (nowość Netflix) – premiera 18 września na Netfliksie, zwiastun tutaj

· PEN15 (sezon 2) – premiera 18 września w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA