"Chirurdzy" powracają – plakat i teaser 17. sezonu. Będzie pandemia koronawirusa, ale też lżejsze tematy

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

"Czasem... wszyscy potrzebujemy, żeby ktoś nas uratował" – pod takim hasłem wracają "Chirurdzy". 17. sezon medycznego tasiemca ma już datę premiery, pierwszy teaser i plakat z Meredith Grey.

Serialowy sezon w tym roku rusza później niż zwykle, bo plany popsuła pandemia koronawirusa, która przemieniła pracę twórców telewizyjnych w jeden wielki chaos. Ale już wiemy, że jedną z produkcji, które na pewno wrócą tej jesieni, będą "Chirurdzy".

Chirurdzy sezon 17 – pierwsza zapowiedź i plakat

Telewizja ABC podała jesienne daty premier seriali. Z rozpiski wynika, że 17. sezon popularnego serialu medycznego wystartuje w USA 12 listopada. Premiera będzie dwugodzinna. Aktorzy wrócili na plan zdjęciowy we wrześniu, więc na razie jest za wcześnie na prawdziwy zwiastun. Telewizja ABC wypuściła tylko teaser:

A do teasera mamy plakat z Meredith Grey (Ellen Pompeo) i hasłem, które można rozumieć na różne sposoby: "Czasem... wszyscy potrzebujemy, żeby ktoś nas uratował". Na pewno bohaterowie "Chirurgów" znajdą się w wyjątkowo ciężkim położeniu na początku sezonu, bo będą walczyć z pandemią koronawirusa. Jak powiedziała showrunnerka serialu Krista Vernoff, początek nowej serii "to jest zupełnie nowy świat dla naszego szpitala i wszystkich naszych bohaterów".

Ale to nie jest tak, że wszyscy oni będą osobiście walczyć z koronawirusem. Przeciwnie, "Chirurdzy" będą opowiadać w 17. sezonie najróżniejsze historie związane z obecną pandemią: o lekarzach na pierwszym froncie walki, ale też operacjach, które nie odbywają się w tych czasach, zwolnieniach w szpitalach zabiegowych, jak ten z serialu, czy też lekarzach wynajmujących razem mieszkania na Airbnb, żeby nie narażać rodzin na kontakt z wirusem.

Nie zabraknie też lżejszych tematów, jak ciąg dalszy trójkąta miłosnego z Meredith. "Nasze rozmowy nieustannie dotyczą tego, jak utrzymać w serialu humor i romans, opowiadając jednocześnie te naprawdę bolesne historie" – mówiła showrunnerka latem, kiedy rozpoczynały się prace nad scenariuszem 17. sezonu.

Chirurdzy sezon 17

17. sezon Chirurgów startuje 12 listopada w USA

REKLAMA