Czy w sezonie 5B "Lucyfera" spełni się przepowiednia ojca Kinleya? Jaką rolę odegra w niej Michael?

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Przepowiednia ojca Kinleya, wokół której kręcił się 4. sezon "Lucyfera", powróci w kolejnych odcinkach? Fan serialu ma nową i całkiem sensowną teorię.

Niecierpliwemu czekaniu na sezon 5B "Lucyfera" towarzyszą teorie snute przez głodnych kolejnych odcinków widzów. Posłuchajcie najnowszej z nich.

Lucyfer sezon 5B – dziecko Lucka i Chloe będzie antychrystem?

To nie pierwszy raz, kiedy fani serialu wracają pamięcią do 4. sezonu i przepowiedni ojca Kinleya (Graham McTavish). W ramach przypomnienia – głosiła ona, że jak diabeł odnajdzie swoją prawdziwą miłość, zło opanuje ziemię. W ostatnich odcinkach tej serii dowiadujemy się jednak, że Lucek (Tom Ellis), podobnie jak i jego bliscy byli w błędzie myśląc, że pierwszą miłością władcy piekieł była Eva (Inbar Lavi). Jest nią i zawsze była Chloe (Lauren German).

lucyfer sezon 5b teorie przepowiednia ojca kinleya

Użytkownik Reddita o pseudonimie MarioMan1213245765, wpadł na następujący trop. Jego zdaniem zło, o którym mówił ojciec Kinley, to antychryst, największy przeciwnik Jezusa Chrystusa, który pojawia się na chwilę przed końcem świata.

Antychrystem w serialu będzie dziecko Chloe i Lucyfera, a Michael w sezonie 5A robił wszystko, by nie dopuścić do jego poczęcia. Jako że w religii chrześcijańskiej ginie on z rąk Michała Archanioła, jego przyjście na świat dla bliźniaka Lucka oznaczałoby walkę. W świetle tej teorii zachowanie Michaela można interpretować jako próbę ocalenia świata przed zagładą.

Pamiętajmy, że 5. sezon serialu miał być finałowy, jednak Netflix w ostatniej chwili postanowił wydłużyć historię o jeszcze jedną edycję. Zatem antychryst może pełnić ważną rolę nie tylko w nadchodzących odcinkach, ale także i w szóstej odsłonie produkcji (a tu znajdziecie wszystko, co już wiemy o sezonie 5B "Lucyfera").

Lucyfer dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA