Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Nawiedzony dwór w Bly", "Supernatural" i inne premiery

"The Haunting of Bly Manor" (Fot. Netflix)

Rusza serialowy październik, co oznacza powrót żywych trupów, a także "Nawiedzony dwór w Bly", finałowe odcinki "Supernatural" i nie tylko. Oto premiery na ten tydzień.

Kolejny tydzień i znów kilkanaście premier serialowych, choć niestety nie wszystkie dostępne w Polsce. Na Amazon Prime Video już możecie oglądać premierę spin-offu "The Walking Dead", podczas gdy FOX pokaże jutro wieczorem zagubiony "finał" 10. sezonu serialu-matki. Oprócz tego przed nami "Nawiedzony dwór w Bly", początek pożegnania z "Supernatural" i inne atrakcje.

The Walking Dead: Nowy świat (nowość AMC) – już dostępne na Prime Video

"The Walking Dead: Nowy świat", w oryginale "World Beyond", to spin-off "The Walking Dead", opowiadający o pokoleniu, które wychowało się już po apokalipsie. W rolach głównych Nico Tortorella, Hal Cumpston, Alexa Mansour, Annet Mahendru, Nicolas Cantu i Aliyah Royale. Premiera już dostępna na Amazon Prime Video, nasza recenzja tutaj.

The Good Lord Bird (nowość Showtime) – 4 października w USA

"The Good Lord Bird" to nowy serial limitowany telewizji Showtime oparty na książce Jamesa McBride'a o wydarzeniach poprzedzających wojnę secesyjną. Ethan Hawke gra amerykańskiego abolicjonistę Johna Browna, w obsadzie są też m.in. Daveed Diggs i Wyatt Russell. Premiera niestety na razie tylko za oceanem.

The Walking Dead (sezon 10, odcinek 16) – 5 października na FOX Polska

"The Walking Dead" powraca jutro z odcinkiem, który miał być finałem 10. sezonu, ale już nim nie jest. Pandemia koronawirusa pozmieniała plany i wydłużyła obecny sezon TWD, który będzie mieć jeszcze sześć odcinków oprócz jutrzejszego. Cały serial zakończy się po składającym się z 24 odcinków 11. sezonie.

Soulmates (nowość AMC) – 5 października w USA

"Soulmates" to osadzona 15 lat w przyszłości serialowa antologia o świecie, w którym nowa technologia pozwala każdemu odnaleźć bratnią duszę. Każdy odcinek to inna historia. W obsadzie znajdują się m.in. Bill Skarsgård, Sarah Snook, Charlie Heaton, Malin Akerman, Betsy Brandt i David Costabile. Scenarzystą jest Will Bridges ("Stranger Things", "Black Mirror").

Supernatural (sezon 15, odcinek 14) – 8 października w USA

"Supernatural" powraca z finałową serią, składającą się z siedmiu odcinków, które zakończą naszą 15-letnią przygodę z serialem. Na pierwszy ogień pójdzie lekki odcinek zatytułowany "Last Holiday", w którym Winchesterowie będą celebrować wszystkie możliwe święta, od Halloween, przez Święto Dziękczynienia, aż po Boże Narodzenie. Poza tym Sam (Jared Padalecki) i Dean (Jensen Ackles) odkryją nimfę drzewną (Meagan Fey), która żyje w lesie i jest zdeterminowana bronić swojej rodziny za wszelką cenę.

Nawiedzony dwór w Bly – 9 października na Netfliksie

Był "Nawiedzony dom na wzgórzu", przed nami "Nawiedzony dwór w Bly", druga część tej samej serialowej antologii i zarazem zupełnie nowa historia o duchach. Fabuła serialu jest oparta na gotyckim horrorze psychologicznym Henry'ego Jamesa pt. "The Turn of the Screw" (w polskiej wersji "W kleszczach lęku" bądź "Dokręcanie śruby"), który dzieje się w starej willi na wsi. Bohaterami jest dwójka sierot i młoda guwernantka o imieniu Dani. W obsadzie powracają Victoria Pedretti, Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel i Catherine Parker, czyli Nell, Hugh, Luke, Theo i Poppy z "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Nowe twarze to m.in. T'Nia Miller, Rahul Kohli, Benjamin Evan Ainsworth, Amelie Smith i Amelia Eve.

The Right Stuff (nowość Disney+) – 9 października w USA

"The Right Stuff" to z kolei nowy serial Disney+ o pierwszych amerykańskich astronautach, znanych jako Mercury Seven. W obsadzie są m.in. Patrick J. Adams, Jake McDorman, Aaron Staton, Colin O'Donoghue, James Lafferty i Patrick Fischler.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Pandora (sezon 2) – premiera 4 października w USA, zwiastun tutaj

· neXt (nowość FOX) – premiera 6 października w USA, zwiastun tutaj

· The Outpost (sezon 3) – premiera 8 października w USA

· Connecting (nowość NBC) – premiera 8 października w USA

· Rachunek sumienia (Reckoning, nowość AXN) – premiera 8 października na Canal+

· Ghostwriter (sezon 2) – premiera 9 października na Apple TV+, zwiastun tutaj

REKLAMA