Bajkowa suknia ślubna księżnej Diany na nowym zdjęciu z 4. sezonu "The Crown"

"The Crown" (Fot. Netflix)

Jak wygląda Emma Corrin w sukni, którą pomagało jej zakładać 10 osób? Zobaczcie nowe zdjęcie z 4. sezonu "The Crown", a na nim serialową Dianę w bajkowym wydaniu.

Tej jesieni z 4. sezonem wraca "The Crown". Do obsady dołączają Emma Corrin ("Pennyworth") jako księżna Diana i Gillian Anderson (ostatnio "Sex Education") w roli Margaret Thatcher. I zwłaszcza pierwsza z nich budzi ciekawość fanów.

The Crown sezon 4 – suknia ślubna księżnej Diany

Przepiękny ślub Diany z księciem Karolem (Josh O'Connor) ma być jednym z głównych wydarzeń sezonu. Suknia, o której Emma Corrin mówiła, że zakładała ją z pomocą 10 osób, mignęła w teaserze serialu, a teraz możemy ją zobaczyć w pełnej krasie. Jak wyjaśnia Netflix, nie jest to dokładna replika oryginalnej sukni autorstwa Davida i Elizabeth Emanuelów, tylko projekt w tym samym stylu.

4. sezon "The Crown" rozpocznie się od wydarzeń z końcówki lat 70. Królowa Elżbieta II (Olivia Colman) próbuje zapewnić gwarancję sukcesji tronu, szukając odpowiedniej żony dla 30-letniego księcia Karola. Napięciu ulegają relacje królowej z Margaret Thatcher, pierwszą kobietą na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii, której kontrowersyjna polityka zaczyna mieć wpływ na brytyjskie społeczeństwo.

Sytuacja pogarsza się, gdy Thatcher prowadzi kraj wprost na wojnę o Falklandy skutkującą niezadowoleniem w całej Wspólnocie Narodów. Pomimo tego, że bajkowy romans Karola z młodą Lady Dianą Spencer wprowadza naród Wielkiej Brytanii w stan zauroczenia i łagodzi społeczne konflikty, za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham tworzą się nowe podziały.

4. sezon The Crown od 15 listopada na Netfliksie

REKLAMA