Fani "Stranger Things" mają nową teorię. Czy w rosyjskim wątku Hoppera chodzi głównie o Jedenastkę?

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Jeśli chodzi o "Stranger Things", giełda pomysłów nigdy się nie kończy. Fani mają nową teorię dotyczącą Rosjan, wątku Hoppera i tego, co może przytrafić się Jedenastce w 4. sezonie.

"Stranger Things" to serial osadzony w zimnowojennej rzeczywistości, o czym przypomniał nam 3. sezon z Rosjanami wkraczającymi ostro do akcji. Jim Hopper (David Harbour), szef policji Hawkins, skończył w rosyjskim więzieniu i jak już wiemy z teasera, żyje i wróci do domu, aby skonfrontować się z przeszłością. Jego wątek w 4. sezonie ma przypominać historię Gandalfa z "Władcy Pierścieni" i sięgnąć do przeszłości, a dokładniej do pudełek z napisami "Tata", "Wietnam" i Nowy Jork.

Stranger Things – Rosjanie chcą zwabić Jedenastkę?

Pytanie brzmi, jak Hopper skomunikuje się z przyjaciółmi z Hawkins, aby go mogli uratować. Ale jest jeszcze jedna kwestia, o której pisze ScreenRant, mianowicie dlaczego on jeszcze żyje, skoro ani jest geniuszem, ani nie ma żadnych supermocy. Czy w tym wszystkim przypadkiem nie chodzi o to, aby zwabić Jedenastkę (Millie Bobby Brown) do Rosji, używając jej przybranego ojca jako przynęty?

Zgodnie z nową teorią fanowską, Hopper jest cenny dla Rosjan właśnie ze względu na więź, która łączy go z Jedenastką. Jak wiemy już z 3. sezonu, Rosjanie też prowadzą eksperymenty związane z Drugą Stroną. Po tym jak dowiedzieli się, co się dzieje w Hawkins, pojawili się od razu na miejscu. Zbudowali też własne maszyny, mające otworzyć drzwi na Drugą Stronę, ale póki co ich plany spaliły na panewce. Po przybyciu do Hawkins, gdzie szanse na to, że maszyny zaczną spełniać swoje zadanie, są większe, Rosjanie dowiedzieli się o istnieniu Jedenastki i jej mocach.

stranger things sezon 4 Rosja

Teraz, mając otwarte wrota na Drugą Stronę na Kamczatce i Demogorgona w klatce, Rosjanie będą chcieli dowiedzieć się wszystkiego, co dotyczy Drugiej Strony. Jedenastka może się przydać, jako że nie tylko zwiedzała drugi wymiar i walczyła z tamtejszymi potworami, ale też jest w stanie otwierać i zamykać przejścia na Drugą Stronę. Hopper, który ani nie został zabity, ani uwolniony, jest wabikiem, mającym ściągnąć dziewczynę do Rosji. Wystarczy dać jej znać, że jej tata jednak żyje.

Ale na tym nie koniec, teoria ma drugą część. Mianowicie co sezon w "Stranger Things" jest większa bitwa pomiędzy ludźmi i potworami, w której kluczową rolę odgrywa właśnie Jedenastka i jej moce. Możliwe, że w 4. sezonie głównym antagonistą będą nie siły nadprzyrodzone, tylko właśnie Rosjanie. I to z nimi będzie musiała się zmierzyć córka Hoppera, która, przypomnijmy, ostatnio została pozbawiona mocy i nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach je odzyska. Według niektórych fanów może je odzyskać podczas spotkania z Hopperem, bo już wcześniej jej umiejętności miały związek z przeżywanymi przez nią emocjami.

Na razie wiemy jedno: 4. sezon "Stranger Things" już powstaje na planie w okolicach Atlanty, a ostatnio do ekipy dołączył Levon Hawke, brat Mayi, którego możecie zobaczyć w serialowym kostiumie i w towarzystwie Joego Keery'ego.

Stranger Things dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA