Nasz top 10: Najlepsze seriale października 2020 roku

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. Ted Lasso (utrzymana pozycja)

najlepsze seriale 2020

"Ted Lasso" (Fot. Apple TV+)

W październiku "Ted Lasso" miał tylko finał sezonu, ale to wystarczyło, żeby w obfitującym w mocną konkurencję miesiącu utrzymać pozycję w rankingu. Finałowe "The Hope That Kills You" wbrew tytułowi było bowiem pełne nadziei, tak charakterystycznej dla wszystkich odcinków przygód amerykańskiego trenera w angielskim Richmond. I stanowiło świetne zwieńczenie pierwszego etapu znajomości widzów z Tedem i jego cudowną drużyną.

Wykorzystując znany ze sportowych filmów schemat, w którym zespół gra "mecz o wszystko", a zwroty akcji w ostatnich minutach każą siedzieć na krawędzi fotela, twórcy "Teda Lasso" przełamali pewne utarte tropy i nie postawili na wielkie zwycięstwo futbolowego Dawida z Goliatem. A równocześnie potrafili zostawić wszystkich z uśmiechem na ustach i entuzjastycznym oczekiwaniem na ciąg dalszy.

Wynik meczu był bowiem istotny, ale nie tak istotny jak cudowny rozwój relacji Roya i Keeley i wielki moment odchodzącego w glorii piłkarza, któremu stadion skandował jego firmowy slogan. Nie zapominajmy też o zasłużonym awansie Nathana – trudno się nie cieszyć. Spadek z Premier League to, owszem, jakiś problem, ale czy nie osładza go fakt, że nawet Jamie nauczył się współpracy? No i jest jeszcze fantastyczna relacja Teda i Rebeki, świetnie wróżąca kolejnym seriom.

Dobra wiadomość jest taka, że jedna z najmilszych niespodzianek roku (pomińmy fakt, że w tym roku konkurencja wśród miłych niespodzianek okazuje się raczej niewielka) doczekała się nie tylko zamówienia na 2. sezon, ale nawet już na 3.! Zła wiadomość: na kolejne perypetie wyjątkowo zgranej ekipy i ich niemożliwe optymistycznego trenera przyjdzie nam pewnie trochę zaczekać. A czekać można oczywiście przy powtórkach tego cuda od Apple TV+. Albo chociaż przy muzyce z serialu. [Kamila Czaja]

Ted Lasso jest dostępny na Apple TV+

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA