Netfliksowa Sabrina spotyka oryginalne ciotki Hildę i Zeldę – zobaczcie klip z "Chilling Adventures of Sabrina"

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Co powiecie na crossover "Sabriny, nastoletniej czarownicy" z "Chilling Adventures of Sabrina"? Netflix pokazał klip z 4. sezonu, w którym pojawiają się oryginalne ciotki Hilda i Zelda.

"Chilling Adventures of Sabrina" jako komedia? Dzisiejsi widzowie niekoniecznie by tego chcieli, ale w latach 90. ta historia była sitcomem i nazywała się "Sabrina, nastoletnia czarownica". Tytułową wiedźmę grała Melissa Joan Hart, był też gadający kot Salem i oczywiście ciotki.

Chilling Adventures of Sabrina – klip z 4. sezonu

Hildę i Zeldę grały Caroline Rhea i Beth Broderick, których nie spodziewaliśmy się już zobaczyć w tych rolach – aż do teraz. Netflix pokazał fragment 4. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina", w którym panna Spellman (Kiernan Shipka) przeżywa coś na kształt dziwnego snu ze śmiechem z puszki i innymi nietypowymi atrakcjami. Może to nie ten poziom odlotu co zwiastun "WandaVision", ale z pewnością wystarczy, żeby zadawać sobie pytanie, o co tutaj chodzi.

Zwłaszcza że w finałowej serii "Chilling Adventures of Sabrina" (zwiastun zobaczycie tutaj) ma być raczej strasznie niż śmiesznie. W Greendale pojawią się pradawne koszmary rodem z książek H.P. Lovecrafta, a Sabrina – czy może raczej dwie Sabriny – znów będzie ratować świat. Jak obiecuje twórca serialu Roberto Aguirre-Sacasa, każdy odcinek 4. sezonu będzie jak "mały filmowy horror".

"Bierzemy bardzo, bardzo stare, pierwotne idee związane z horrorem i strachem i napuszczamy je na Sabrinę, Spellmanów i Greendale. I Greendale staje się miejscem pełnych rozmachu bitew pomiędzy dobrem i złem, horrorem i rozsądkiem" – mówi showrunner "Chilling Adventures of Sabrina". W planach był jeszcze 5. sezon, z wojną czarownic w roli głównej, ale serial został skasowany.

Premiera 4. sezonu Chilling Adventures of Sabrina 31 grudnia na Netfliksie

REKLAMA