Nasz top 10: Najlepsze seriale listopada 2020 roku

"The Crown" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Zanim przejdziemy do podsumowań rocznych, czas podsumować listopad. Miesiąc, w którym w serialach rządziły koronowane głowy z "The Crown", a także m.in. "The Mandalorian" i "Mroczne materie".

10. Stewardesa (nowość na liście)

najlepsze seriale 2020

"Stewardesa" (Fot. HBO Max)

Najfajniejsza kobieca wariacja na temat thrillera od czasów 1. sezonu "Obsesji Eve", która na dodatek pojawiła się w idealnym momencie, kiedy potrzebowaliśmy czegoś lekkiego, łatwego i przyjemnego, ale niekoniecznie głupiego. "Stewardesa" przez większość czasu te warunki spełnia, oferując czystą rozrywkę w niezłym wydaniu. Jest zagadka kryminalna, szybka akcja, po kilka twistów na odcinek i całe mnóstwo czarnego humoru. No i to fantastyczne mieszkanie przyjaciółki Cassie!

Przede wszystkim jednak to serial, który udowadnia, że Kaley Cuoco to nie tylko Penny. Aktorka, która spędziła 12 lat na planie "Teorii wielkiego podrywu", pokazuje w "Stewardesie", że potrafi zagrać może jeszcze nie wszystko, ale bardzo, bardzo dużo, i przede wszystkim łączyć dramat z komedią, błyskawicznie przeskakując pomiędzy różnymi twarzami swojej bohaterki i pomiędzy tym, co jest w "Stewardesie" totalną bzdurką, a tym, co jest na serio.

Nie spodziewaliśmy się, że ten serial sprawi nam tyle frajdy. Nie spodziewaliśmy się też tak skomplikowanej głównej bohaterki (serial ma rację: stewardesy są niedoceniane!), tak fajnej kobiecej przyjaźni i takiej chemii na linii Kaley Cuoco – Zosia Mamet, które są jednym z najlepszych duetów tego roku. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA