Nowy sezon "Dextera" wynagrodzi nam fatalny finał? Michael C. Hall ma nadzieję, że tak właśnie będzie

"Dexter" (Fot. Showtime)

0

Wkrótce startują zdjęcia do nowej serii "Dextera" i nie tylko my mamy nadzieję, że uda się naprawić błędy z finału serialu. Dokładnie na to samo liczy Michael C. Hall, odtwórca głównej roli.

"Dexter" ma wrócić tej jesieni z 10-odcinkową serią limitowaną i w tym przypadku odpowiedź na pytanie o to, czy to potrzebny powrót, jest bardziej skomplikowana niż w przypadku większości serialowych powrotów. Z jednej strony odgrzewane kotlety najczęściej średnio smakują, z drugiej – to szansa dla twórców, żeby naprawić złe wrażenie, które zostało po finale serialu.

Dexter – Michael C. Hall o finale i powrocie serialu

Przyznał to już showrunner Clyde Phillips, który prowadzi też produkcję nowej serii. Przyznaje to także Michael C. Hall. Odtwórca roli Dextera Morgana w rozmowie z Daily Beast argumentuje, dlaczego powrót serialu ma sens.

– Myślę, że w tym przypadku opowiadana historia jest warta opowiedzenia w sposób, w jaki inne propozycje nie były. Myślę też, że wystarczająco dużo czasu minęło, żeby to się stało intrygujące w sposób, w jaki wcześniej nie było. Poza tym bądźmy szczerzy: ludzie uważają, że serial zostawił sprawy zamknięte w sposób niezadowalający, i zawsze jest nadzieja, że pojawi się historia, która byłaby warta opowiedzenia. Sam zaliczam się do grupy osób, które zastanawiają się, co u diabła stało się z tym facetem. Cieszę się, że mogę do tego wrócić – mówi aktor.

Dexter sezon 9 powrót

Clyde Philips wcześniej zapewnił, że serial nie będzie próbował niczego odwracać ani udawać, że to był tylko sen. To, co się wydarzyło prawie dekadę temu, rzeczywiście się wydarzyło. Zgodnie z lakonicznym oficjalnym opisem, akcja nowej serii "Dextera" ma dziać się dziesięć lat po tym, jak Dexter Morgan zaginął w czasie huraganu Laura. Nasz bohater żyje pod przybranym nazwiskiem z dala od Miami.

Nieoficjalnie wiemy, że nowym przeciwnikiem Dextera będzie 50-letni mężczyzna o imieniu Kurt, kierowca z północno-wschodniej części Ameryki, właściciel lokalnego zajazdu dla ciężarówek i "ukochany lider społeczności", który skrywa pewną mroczną tajemnicę związaną z synem. Na razie nie wiadomo, kto go zagra, ale plotki głoszą, że Showtime próbuje namówić Johna Cusacka do przyjęcia roli.