Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2020 roku

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. Stewardesa (awans z 10. miejsca)

najlepsze seriale 2020

"Stewardesa" (Fot. HBO Max)

"Stewardesa" miała świetny start, ale nie ukrywamy, że baliśmy się o lądowanie. Tworzenie lekkiej, łatwej i na dodatek jeszcze inteligentnej rozrywki z wątkami kryminalno-szpiegowskimi na dłuższą metę jest piekielnie trudne, co widać choćby po spektakularnym upadku "Obsesji Eve". Na szczęście możemy odetchnąć z ulgą.

Grudniowe odcinki "Stewardesy" to z jednej strony szalony miks kryminalnej fabuły z czarną komedią, w której trudno było cokolwiek przewidzieć, bo nieprzewidywalna okazała się główna bohaterka, Cassie (Kaley Cuoco). Odjechane pomysły i zwroty akcji następowały jeden po drugim, a aktorki – Kaley Cuoco, ale też Zosia Mamet i Michelle Gomez – z wdziękiem zamieniały to w coś więcej niż paradę bzdurek.

Zmiany, które wprowadził showrunner w stosunku do książki (zwłaszcza jeśli chodzi o postać Mirandy), wyszły serialowi na dobre, a do tego udała się jeszcze jedna sztuka: w ciągu ośmiu odcinków stworzono postacie z krwi i kości, których losy nas obchodzą. Zmagania Cassie z alkoholizmem i traumami z dzieciństwa to coś, co wykracza poza ramy lekkiej rozrywki, podobnie jak jej zniuansowana relacja z Annie. Nie będziemy też udawać, że nie zakochaliśmy się w mieszkaniu tej ostatniej.

Krótko mówiąc, "Stewardesa" okazała się jedną z najlepszych niespodzianek zeszłego roku. Przed premierą nie spodziewaliśmy się w zasadzie niczego, a teraz możemy powiedzieć, że z niecierpliwością czekamy na powrót. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10