Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2020 roku

"Normalni ludzie" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. The Expanse (powrót na listę)

najlepsze seriale 2020

"The Expanse" (Fot. Amazon Prime Video)

"The Expanse" zaczyna się w 5. sezonie może niemrawo, ale wrażenie, że za długo poznajemy ustawienie międzyplanetarnej szachownicy, szybko znika. Bo oto swój plan wendety realizuje Marco Inaros – jedna z najciekawszych postaci w serialu, w którym nie ma jednoznacznie czarno-białych postaci. Jego plan szybko nabiera przyspieszenia, a z nim działania dobrze znam znanych bohaterów. Przejście serialu do Amazona owocuje. "The Expanse" jest zrealizowany znakomicie, z rozmachem pokazuje światy w Układzie Słonecznym i to, co dzieje się w przestrzeni. Poprzedni sezon toczył się praktycznie cały w jednym miejscu, na jednej planecie. Teraz na szczęście jest inaczej.

W tym sezonie kilka wątków toczy się równolegle, a bohaterowie, przynajmniej na początku, zajmują się przede wszystkim swoimi osobistymi sprawami i przeszłością. Amos (Wes Chatham) wraca na Ziemię, Alex (Cas Anvar) wraca na Marsa, podobnie jak Amos ze względów rodzinnych. James Holden (Steven Strait) zajmuje się sprawą z przeszłości – czyli protomolekułą, a Naomi (Dominique Tipper) szuka kontaktu z synem. Te wszystkie wątki łączy podobne tło. Ale właśnie poznania historii bohaterów, ich przeszłości czasami wcześniej brakowało.

Trudno narzekać jednak na "The Expanse". Serial mocno rozwinął skrzydła przez ostatnie lata. Dlatego tym bardziej szkoda, że ten sezon będzie przedostatnim. Teraz jednak możemy cieszyć się wyśmienitą space operą, która poza "The Mandalorian" jest jednym z najmocniejszych pozycji w tym gatunku ostatnich miesięcy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10