9. sezon "Dextera" nie będzie dziać się w Miami. Poznaliśmy miejsce akcji i kolejnych nowych bohaterów

"Dexter" (Fot. Showtime)

Dziesięć lat przerwy, nowy przeciwnik, nowe miejsce akcji i zupełnie inny klimat. Wiemy, gdzie będzie dziać się 9. sezon "Dextera". Poznaliśmy także kolejne osoby z obsady.

Akcja ośmiu sezonów "Dextera" działa się w Miami aż do finałowej rozgrywki, która zaprowadziła głównego bohatera (Michael C. Hall) do Oregonu, gdzie znalazł swoje szczęśliwe zakończenie, czyli został drwalem. A gdzie będą dziać się wydarzenia z nadchodzącej serii limitowanej?

Dexter sezon 9 – gdzie przeniesie się akcja serialu?

Telewizja Showtime podała, że akcja przeniesie się do północnej części stanu Nowy Jork, gdzie będzie mieścić się fikcyjne miasteczko Iron Lake. Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu w Massachusetts.

Clancy Brown ("Carnivale", "Billions") zagra głównego antagonistę Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake. Do obsady dołączyli także Julia Jones ("The Mandalorian"), Alano Miller ("Sylvie's Love"), Johnny Sequoyah ("Believe") i Jack Alcott ("The Good Lord Bird").

Dexter sezon 9

Jones zagra Angelę Bishop, pierwszą szefową lokalnej policji, która jest rdzenną Amerykanką, zaś Sequoyah wcieli się w Audrey, jej wygadaną nastoletnią córkę. Millera zobaczymy w roli Logana, sierżanta policji Iron Lake, który uczy także wrestlingu w szkole średniej. Z kolei postać grana przez Alcotta to Randall, facet, z którym Dex będzie mieć znaczące spotkanie (czyżby chodziło o sprawiającego problemy syna Kurta?).

Akcja 10-odcinkowej serii limitowanej będzie działa się dziesięć lat po wydarzeniach z niesławnego finału "Dextera". Jak mówili zarówno showrunner Clyde Phillips, jak i odtwórca głównej roli Michael C. Hall, ten sezon powstaje po to, żeby dać serialowi nowe zamknięcie i naprawić to, co nie wyszło prawie dekadę temu w finale.

REKLAMA