Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Riverdale", "Przeznaczenie: Saga Winx" i inne premiery

"Przeznaczenie: Saga Winx" (Fot. Netflix)

W tym tygodniu wracają seriale CW, na czele z "Riverdale". Oprócz tego przed nami kilka interesujących nowości: "Przeznaczenie: Saga Winx", "Bo to grzech", "Losing Alice" i nie tylko.

Tylu premier co w tym tygodniu dawno w telewizji nie było. Powraca większość seriali CW, jak "Riverdale", "Legacies", "All American" czy "Batwoman", a do tego startuje "Walker" (na razie tylko za oceanem). Netflix rusza z "Przeznaczeniem: Sagą Winx", na Apple TV+ zadebiutuje izraelski serial "Losing Alice", a HBO GO pokaże brytyjski serial "Bo to grzech" i nietypowy dokument "Malowanie z Johnem". Z kolei na Prime Video pojawi się "Star Trek: Lower Decks".

Riverdale (sezon 5) – 21 stycznia na Netfliksie

"Riverdale" wraca z 5. sezonem po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Pierwsze odcinki nowej serii będą tak naprawdę dokończeniem 4. sezonu: Archie i spółka skończą szkołę średnią, będzie bal maturalny i pożegnanie z niektórymi postaciami rodziców. Potem nastąpi siedmioletni przeskok czasowy, a po nim powrót wszystkich do miasteczka i kolejna tajemnicza sprawa, którą będą wspólnie rozwiązywać, już jako dorośli ludzie.

Przeznaczenie: Saga Winx (nowość) – 22 stycznia na Netfliksie

"Przeznaczenie: Saga Winx" to aktorska wersja włoskiej animacji "Klub Winx". Serial, którego twórcą jest Brian Young ("Pamiętniki wampirów", "Kyle XY"), opowiadać będzie o dorastaniu piątki wróżek uczęszczających do Alfei – szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z potworami, które zagrażają ich życiu.

Losing Alice (nowość) – 22 stycznia na Apple TV+

Losing Alice" to izraelski thriller psychologiczny stworzony przez Sigala Avina i zainspirowany "Faustem". Bohaterką jest 48-letnia reżyserka o imieniu Alice (Ayelet Zurer, "Daredevil"), która czuje się mało znacząca, po tym jak zrobiła przerwę w pracy, żeby skupić się na rodzinie. Kiedy spotyka młodą scenarzystkę, Sophie, zaczyna mieć obsesję na jej punkcie i przekracza kolejne granice na drodze do sukcesu.

Bo to grzech (nowość Channel 4) – 23 stycznia na HBO GO

"Bo to grzech" to nowy serial Russella T Daviesa ("Rok za rokiem", "Queer as Folk"), opowiadający o miłości i stracie. Produkcja Channel 4 koncentruje się na historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w dobie kryzysu AIDS w latach 80. Będąc w cieniu tej choroby, bohaterowie zdeterminowani są, by żyć i kochać bardziej niż kiedykolwiek. W obsadzie są m.in. Olly Alexander, wokalista zespołu Years & Years, oraz Neil Patrick Harris.

Malowanie z Johnem (nowość HBO) – 23 stycznia na HBO GO

HBO zaprosi też w najbliższą sobotę na "Malowanie z Johnem". To produkcja improwizacyjna, stworzona przez artystę Johna Luriego, grającego też główną rolę. Serial jest częściowo tutorialem medytacyjnym, częściowo pogawędką przy kominku – w każdym odcinku John Lurie, oddając się malowaniu, dzieli się swoimi refleksjami na temat tego, czego nauczył się o życiu.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· 9-1-1 (sezon 4) – premiera 18 stycznia w USA

· 9-1-1: Teksas (sezon 2) – premiera 18 stycznia w USA

· Batwoman (sezon 2) – premiera 19 stycznia na HBO GO, zwiastun tutaj

· All American (sezon 3) – premiera 19 stycznia na HBO GO

· Nancy Drew (sezon 2) – premiera 20 stycznia w USA

· Cormoran Strike: Zabójcza biel – premiera 21 stycznia na HBO GO

· Grown-ish (sezon 3B) – premiera 21 stycznia w USA

· Walker (nowość CW) – premiera 21 stycznia w USA, zwiastun tutaj

· Legacies (sezon 3) – premiera 22 stycznia na HBO GO, zwiastun tutaj

· Park Jurajski: Obóz Kredowy (sezon 2) – premiera 22 stycznia na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Star Trek: Lower Decks (nowość CBS All Access) – premiera 22 stycznia na Prime Video, zwiastun tutaj

REKLAMA