"Bridgertonowie" wygrywają styczeń na Netflix Polska. 10 seriali, które oglądaliście na platformie najchętniej

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Styczeń na polskim Netfliksie należał do "Bridgertonów" i "Lupina", ale to hit Shondalandu ostatecznie wygrał miesiąc. Jakie jeszcze seriale znalazły się w najpopularniejszej dziesiątce?

Które seriale rządziły w styczniu w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który te dane codziennie zbiera, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Nie jest zaskoczeniem, że numer 1 to "Brigertonowie", którym po piętach deptał cały czas "Lupin". Jakie jeszcze tytuły znalazły się w dziesiątce?

10. Rozczarowani – 69 punktów

Zestawienie otwiera 3. sezon serialu animowanego "Rozczarowani", który w przeciwieństwie do poprzednich bardziej stawia na rozwój fabuły niż na żarty. Księżniczka Bean (Abbi Jacobson) i jej nietypowa ekipa najpierw muszą ratować własną skórę, a potem królestwo – w dziesięciu półgodzinnych odcinkach.

9. Służby specjalne – 80 punktów

Jak być może niektórzy pamiętają, Patryk Vega zrobił kiedyś dobry serial dla TVP. Po ponad pięciu latach od telewizyjnej premiery "Służby specjalne" dostały drugie życie na Netfliksie i – jak niemal wszystkie polskie tytuły, które trafiają na platformę – bez problemu przebiły się do top 10 najpopularniejszych seriali miesiąca.

8. Przeznaczenie: Saga Winx – 85 punktów

Na Patryka Vegę nie ma mocnych, no chyba że pojawią się nastoletnie wróżki. "Przeznaczenie: Saga Winx" nie miało problemu z wskoczeniem do top 10 stycznia, mimo że serial zgodnie znienawidzili krytycy i dawni fani animowanego "Klubu Winx". Trudno mówić o wielkim zaskoczeniu, w końcu już od zeszłego roku widać tendencje publiczności do wybierania tytułów zapewniających ucieczkę od rzeczywistości. A tym właśnie jest historia piątki wróżek uczęszczających do szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy, przeżywają przyjaźnie i miłości, a w wolnych chwilach jeszcze walczą z potworami.

7. Koci Domek Gabi – 88 punktów

W czasie pandemii zapotrzebowanie na eskapizm mają nie tylko dorośli. "Koci Domek Gabi", produkcja dla dzieci, o której Serialowa właśnie słyszy po raz pierwszy, to nr 7 na styczniowej liście Netfliksa. Jak czytamy w oficjalnym opisie, jest to serial animowany, w którym Gabi i jej gromadka uroczych kotków z Kiciusiem Pandusiem na czele wspólnie tworzą i przeżywają masę przygód w magicznym świecie.

6. Chilling Adventures of Sabrina – 100 punktów

Wracamy do trochę bardziej dorosłych klimatów. 4. sezon "Chilling Adventures of Sabrina" wygrał z Gabi i uroczymi kiciusiami, ale jak widać takie zwycięstwa nie wystarczą, żeby dostać kolejny sezon na Netfliksie. Jesteście ciekawi, co o przedwczesnym zakończeniu serialu sądzi Kiernan Shipka, tytułowa Sabrina? Zajrzyjcie tutaj.

5. Gambit królowej – 115 punktów

"Gambit królowej" wygrał wszystko, co dało się wygrać w zeszłym roku, i bynajmniej się nie zatrzymuje. Serial z Anyą Taylor-Joy w roli genialnej, niepokornej i zawsze fantastycznie ubranej mistrzyni szachowej wciąż trzyma się mocno w top 10 najpopularniejszych seriali Netfliksa. A przed nami przecież jeszcze Złote Globy, nagrody krytyków i Emmy, które dalej będą tę popularność nakręcać.

4. Wikingowie – 162 punkty

"Wikingowie" wrócili z ostatnim sezonem – w USA na Amazon Prime Video, w Polsce na History i zaraz potem na Netfliksie – i oczywiście, że raz jeszcze narobili zamieszania. Pożegnaliśmy Ubbe, Ivara bez Kości i resztę ekipy, ale popularność tej produkcji na platformie spowodowała, że zamówiony został spin-off zatytułowany "Wikingowie: Walhalla", w którym zobaczymy sławne postaci historyczne, jak Leif Erikson, Freydis, Harald III Srogi czy Wilhelm Zdobywca, książę Normandii.

3. Psi patrol – 166 punktów

"Psi patrol" wygrał zeszły rok na Netflix Polska, co może być zaskoczeniem dla tych z nas, którzy nie mają dzieci, i wciąż trzyma się mocno. Szał na kanadyjską animację panuje nie tylko w Polsce, a na całym świecie, i duża w tym zasługa Netfliksa.

2. Lupin – 215 punktów

Podczas gdy dzieci ekscytowały się przygodami animowanych piesków, dorośli wkręcili się w "Lupina" w nowoczesnej wersji. Serial Netfliksa to historia inspirowana postacią słynnego francuskiego złodzieja i mistrza kamuflażu Arsène'a Lupina. Grający głównego bohatera – nie Lupina, a pochodzącego z Senegalu Assane'a Diopa, który wykorzystuje książki o Lupinie, planując osobistą zemstę – Omar Sy potrzebował kilku tygodni, żeby dosłownie zrosnąć się ze swoją nową postacią. Czy będzie 2. sezon "Lupina"? Oczywiście, i to już latem!

1. Bridgertonowie – 245 punktów

"Bridgertonowie" wygrywają styczeń na Netfliksie w sposób pewny i zdecydowany, co też zaskoczeniem nie jest. Produkcja Shondalandu, łącząca uroki produkcji kostiumowej w stylu adaptacji Jane Austen ze współczesnym podejściem, to idealne guilty pleasure na te ponure czasy. Grający zakochaną parę z 1. sezonu Phoebe Dynevor i Regé-Jean Page w kilka tygodni stali się gwiazdami, a pytania o 2. sezon dosłownie zalały internet. Netflix zamówił go niecały miesiąc po premierze serialu, ogłaszając przy tym, że serialowa historia potoczy się dalej zgodnie z książkami Julii Quinn. Czyli kolejne odcinki skupią się na Anthonym Bridgertonie (Jonathan Bailey).

REKLAMA