Nasz top 10: Najlepsze seriale stycznia 2021 roku

"Bo to grzech" (Fot. Channel 4)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. Losing Alice (nowość na liście)

najlepsze seriale 2021

"Losing Alice" (Fot. Apple TV+)

Jedna z najbardziej zaskakujących styczniowych premier. W każdym razie – premier dla nas, bo w Izraelu serial emitowano w zeszłym roku. "Losing Alice" mogło się okazać dość tandetnym thrillerem, tymczasem historia reżyserki, która po latach przerwy ma szansę zrealizować porywający projekt, na dodatek ze swoim mężem w roli głównej, wciągnęła nas niesamowicie.

Alice i David wikłają się niebezpieczną fascynację scenarzystką, Sophie. Uwodzicielska, dużo młodsza dziewczyna prowadzi z małżeństwem niepokojące gry, a oni, znudzeni monotonią, podejmują ryzyko. Sporo tu wzajemnego zwodzenia się trójki głównych postaci, ale w układ wciągnięci zostają także ludzie z ich otoczenia. Atmosfera się zagęszcza i na półmetku (w styczniu widzieliśmy cztery z ośmiu odcinków) wiadomo właściwie coraz mniej.

Bardzo mocną stroną "Losing Alice" jest to, że poza pełnym napięcia wątkiem psychologicznym, rozgrywanym zresztą celowo wolno i bardzo sensualnie, mamy tu opowieść o tym, ile można poświęcić dla sztuki. Już widać, że kręcenie tak intensywnego, wyzwalającego w ekipie różne instynkty filmu musi mieć wysoką cenę. Oglądanie tego twórczego procesu, zwłaszcza w serialu tak pięknie nakręconym i zagranym, dodaje "Losing Alice" warstwę wyróżniającą izraelską produkcje wśród innych w tym gatunku. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA