Dlaczego "Outsider" nie dostał zamówienia na 2. sezon? Szef HBO tłumaczy, co z tym serialem poszło nie tak

"Outsider" (Fot. HBO)

"Outsider" miał być serialem limitowanym, ale wysoka oglądalność sprawiła, że 2. sezon wydawał się w pewnym momencie pewnikiem. A potem HBO skasowało serial. Co tutaj poszło nie tak?

"Outsider" to jeden z największych hitów HBO w zeszłym roku, wyniki oglądalności nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Choć pierwotnie projekt zamówiono jako serial limitowany, po zakończeniu emisji wydawało się, że 2. sezon musi być i będzie. Był tego pewien także Stephen King, autor książkowego oryginału, który czytał scenariusze nowych odcinków i był nimi zachwycony.

Outsider: Dlaczego nie będzie 2. sezonu serialu?

Niecały miesiąc po tym, jak King praktycznie zapowiedział 2. sezon "Outsidera", serial skasowano. Casey Bloys, szef programowy HBO, w rozmowie z Entertainment Weekly wyjaśnia, co się stało. Jak się okazuje, cała sytuacja nie ma związku z pandemią COVID-19 i problemami produkcyjnymi. Poszło po prostu o jakość.

– Staramy się do wszystkiego podchodzić tak, jakby miał być 2. sezon. Zawsze jest ciężko. I zawsze jest to wyzwanie, kiedy ma się coś, co jest oparte na książce, i oczywiście w przypadku "Outsidera" ma się świetną mapę drogową. Więc jeśli chce się zrobić więcej już bez tego, należy rzeczywiście się upewnić, że jest jakaś historia do opowiedzenia. My po prostu nie czuliśmy, że dostaliśmy historię, która dorównywałaby 1. sezonowi – mówi.

Outsider sezon 2

Twórcy "Outsidera" zapowiadali, że będą szukać nowej stacji dla serialu, ale z tych planów raczej nic nie wyjdzie. Od ogłoszenia decyzji HBO minęły już trzy miesiące i przez cały ten czas nie pojawiły się żadne informacje w tej sprawie.

W HBO powstaje za to inny serial na podstawie Stephena Kinga – chodzi o inspirowany "Lśnieniem" "Overlook Hotel", za którego sterami stoi J.J. Abrams. Jak zdradza Casey Bloys, projekt wciąż jest na dość wczesnym etapie i nikt w HBO nie widział jeszcze ani kawałka gotowego materiału.

Outsider jest dostępny w serwisie HBO GO

REKLAMA