Czy HBO faktycznie zamówi reboot "Czystej krwi"? Szef stacji podaje warunki, aby nowy serial mógł powstać

"Czysta krew" (Fot. HBO)

Szef programowy HBO potwierdza, że powstaje nowa wersja "Czystej krwi". Mówi również, na jakim etapie obecnie jest ten projekt i jakie warunki musi spełnić, żeby trafić na antenę.

W grudniu pojawiła się nieoficjalna informacja, że w HBO powstaje nowa wersja "Czystej krwi". Zdziwiło to nie tylko fanów, ale też Annę Paquin i Charlaine Harris, czyli odtwórczynię głównej roli i autorkę serii książek, na podstawie której powstał oryginalny serial. Nie znaczy to jednak, że projekt jest wymysłem dziennikarzy.

Czysta krew: Szef HBO potwierdza reboot serialu

Wiadomość, że "Czysta krew" faktycznie może dostać reboot, potwierdza Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, w rozmowie z TVLine. Jak jednak wyjaśnia, droga na antenę stacji jest w tym przypadku jeszcze bardzo daleka.

– To nie ma jeszcze zielonego światła. Nie powiedziałbym, że jest to na tak zaawansowanym etapie jak, powiedzmy, spin-off "Gry o tron" ["House of the Dragon"]. Na pewno mamy scenarzystę, który pracuje nad pomysłem, ale śmiało można powiedzieć, że nie jest to na tak zaawansowanym etapie, jak ludzie myślą. To nie wejdzie na antenę w przyszłym roku. Do tego jeszcze daleka droga – mówi.

czysta krew reboot

Scenarzystą, o którym mowa, jest Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale", który pisze nową "Czystą krew" razem z Jami O'Brien, współtwórczynią wampirzego serialu AMC "NOS4A2". Oboje mają być także producentami wykonawczymi nowego serialu. W ekipie producentów będzie również Alan Ball, twórca oryginalnej "Czystej krwi", i zarazem jej showrunner przez pięć z siedmiu sezonów.

– Będziemy musieli zobaczyć, jak to wszystko będzie ze sobą współgrać. Jak w przypadku każdego nowego projektu, najpierw chcesz wiedzieć, czy to historia, którą warto opowiedzieć. Czy jest angażująca? Czy coś dodaje do oryginału? I wtedy zobaczymy – mówi Casey Bloys.

Oryginalna "Czysta krew" emitowana była w HBO od 2008 do 2014 roku. Grali w niej m.in. Anna Paquin, Stephen Moyer, Alexander Skarsgård, Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Kristin Bauer van Straten, Lauren Bowles, Carrie Preston, Chris Bauer, Deborah Ann Woll, Joe Manganiello i zmarły niedawno Nelsan Ellis. Serial słynął ze scen łączących ostry seks, przerysowaną przemoc i czarny humor.

Czysta krew jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA