Czy "Outlander" dostanie spin-off? Twórca serialu mówi, jakie są na to szanse

"Outlander" (Fot. Starz)

Podczas gdy ekipa "Outlander" wróciła już na plan w Szkocji, fani pytają o więcej. Czy są jeszcze szanse, że powstanie spin-off, np. z Johnem Greyem w roli głównej?

"Outlander" to jeden z seriali mocno uderzonych przez pandemię koronawirusa, dlatego na 6. sezon będziemy czekać wyjątkowo długo. Zdjęcia wystartowały w lutym i przed ekipą jeszcze co najmniej osiem, dziewięć miesięcy produkcji, co oznacza, że nowe odcinki będziemy oglądać najwcześniej za rok. A tymczasem możemy pomarzyć o tym, że świat serialu kiedyś się powiększy.

Outlander: Czy będzie spin-off o Johnie Greyu?

Zarówno fani, jak i showrunner Ronald D. Moore od dawna sugerowali, że warto pomyśleć o spin-offach. Ten najbardziej oczywisty to serial o Johnie Greyu (w "Outlander" gra go David Berry), któremu Diana Gabaldon poświęciła osobną serię książek. Nic jeszcze nie jest potwierdzone, ale Moore przyznaje w rozmowie z The Hollywood Reporter, że rozmowy o potencjalnych spin-offach już się odbywają.

– Trwają rozmowy zarówno o 7. sezonie, jak i spin-offie, i myślę, że niedługo będziemy mieli dobre wiadomości na obu frontach, tak więc jestem bardzo optymistyczny co do tego – mówi.

Outlander spin-off

Na razie pozostaje nam czekanie, czekanie i jeszcze więcej czekania na nowy sezon "Outlander", jak i wieści o spin-offie.

– Zgadzam się, że byłbym szczęśliwy, gdyby to się wydarzyło wcześniej, no ale wszystko dzieje się w swoim czasie. Myślę, że obie te rzeczy prawdopodobnie się wydarzą i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli coś o tym powiedzieć – mówi Moore.

Na razie Moore i spółka zajęci są przede wszystkim kręceniem 6. sezonu w warunkach pandemicznych. Jak donosiły niedawno szkockie media, "Outlander" zbudował własne centrum testów na COVID-19, żeby produkcja odbywała się sprawnie i bez przestojów. 6. sezon "Outlander" ma liczyć 12 odcinków i opierać się na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, czyli szóstym tomie cyklu "Obca". Obejrzymy go prawdopodobnie dopiero w 2022 roku.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA