"Prokurator" i "Firefly Lane" wygrywają luty na Netflix Polska. Top 10 seriali, które oglądaliśmy najchętniej

"Firefly Lane" (Fot. Netflix)

Luty na polskim Netfliksie należał do "Prokuratora" i "Firefly Lane" – i ostatecznie to polski serial TVP wygrał top 10 miesiąca. Jakie jeszcze tytuły oglądaliśmy na platformie?

Które seriale rządziły w lutym w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Na pierwszym miejscu rozgościł się polski "Prokurator", za którym znalazło się "Firefly Lane". Zwycięzca poprzedniego zestawienia, czyli "Bridgertonowie", wypadł poza dziesiątkę, za to wciąż świetnie trzyma się "Lupin".

10. Gazu, pieski, gazu! – 75 punktów

seriale netflix najpopularniejsze

W czasach wirtualnej szkoły seriale dla dzieci oglądają się lepiej niż kiedykolwiek. "Gazu, pieski, gazu!" to nowa produkcja na podstawie książki P. D. Eastmana, w której "pełna pomysłów Łapka Psiuniek i jej najlepszy przyjaciel Puszek wspólnie ganiają za przygodą, rozwiązują problemy i niosą pomoc mieszkańcom Łapowa".

9. Snowpiercer – 77 punktów

Wkraczamy w bardziej dorosłe klimaty: "Snowpiercer" nadjechał z 2. sezonem pod koniec stycznia i już w lutym załapał się do top 10. W nowych odcinkach rozpoczęła się walka o władzę, powodując niebezpieczną przepaść. Ludzie podzielili się na zwolenników Laytona i Wilforda (nowy w obsadzie Sean Bean), mającego własny pociąg, nową technologię i własny plan gry.

8. Szpital New Amsterdam – 79 punktów

Polacy uwielbiają seriale medyczne, a oto kolejny dowód. "Szpital New Amsterdam", którego dwa pierwsze sezony pojawiły się na platformie, z łatwością przebił się do top 10. Serial oparty na książce Erica Manheimera opowiada o losach tytułowego szpitala – "jedynego miejsca na świecie, gdzie jednocześnie mogą być leczeni pacjenci z wirusem Ebola, więźniowie z Rikers i prezydent USA pod jednym dachem". Jego szef, dr Max Goodwin (Ryan Eggold) walczy, żeby biurokracja nie miała wpływu na pacjentów i jest zdeterminowany, aby przywrócić starzejący się i cierpiący na braki kadrowe szpital do dawnej świetności.

7. Co kryją jej oczy – 92 punkty

"Co kryją jej oczy" to z kolei serialowy thriller Netfliksa na podstawie powieści Sarah Pinborough. Fabuła skupia się na samotnej matce, która zaczyna romans z psychiatrą i jednocześnie zaprzyjaźnia się z jego żoną. Kobieta zaczyna odkrywać mroczne sekrety małżeństwa, które wygląda na idealne. W obsadzie m.in. Simona Brown, Tom Bateman, Eve Hewson i Robert Aramayo.

6. Lupin – 116 punktów

Wciąż mocno trzyma się "Lupin", serial Netfliksa inspirowany postacią słynnego francuskiego złodzieja i mistrza kamuflażu Arsène'a Lupina. Pierwszy sezon to zaledwie pięć odcinków, w których Omar Sy wciela się pochodzącego z Senegalu Assane'a Diopa, wykorzystującego książki o Lupinie podczas planowania osobistej zemsty. Chcecie więcej? 2. sezon został zapowiedziany na lato.

5. Riverdale – 117 punktów

Dobrze radzi sobie też "Riverdale", które wróciło z 5. sezonem, by dokonać śmiałego skoku w przyszłość (a właściwie wcale go nie dokonać, co najwyżej zagiąć czas). Jeśli jeszcze nie widzieliście, co się wyprawia w tym serialu, kiedy wszyscy są już dorośli, koniecznie nadróbcie: Archie poszedł na wojnę, Veronica wyszła za mąż i została "wilczycą z Wall Street", Jughead pisze książki, a Betty zaczęła karierę w FBI.

4. Paradoks – 130 punktów

Wszystkie seriale TVP, które pojawiają się na Netfliksie, błyskawicznie dostają drugie życie, i nie inaczej jest z "Paradoksem", serialem kryminalnym z 2012 roku z Bogusławem Lindą w jednej z głównych ról. Partneruje mu Anna Grycewicz jako młoda funkcjonariuszka, która zaczyna pracę w Komendzie Głównej Policji i ma za zadanie przyjrzeć się jednemu z szefów oraz prowadzonym przez niego sprawom.

3. Psi patrol – 149 punktów

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" jest nie do pokonania w kategorii "seriale dla dzieci". Kanadyjska animacja utrzymała trzecie miejsce w top 10 najpopularniejszych seriali na Netflix Polska i za miesiąc spodziewamy się jej tutaj z powrotem.

2. Firefly Lane – 151 punktów

Miejsce nr 2 należy do "Firefly Lane", netfliksowej adaptacji książki Kristin Hannah z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach Tully i Kate, przyjaciółek na całe życie. Poznajemy je jako 14-letnie dziewczyny mieszkające na tytułowej ulicy, a potem oglądamy, jak przez 30 lat razem doświadczają wzlotów i upadków, triumfów i rozczarowań, złamanych serc i radości. Jedna staje się sławna i bogata, druga wybiera małżeństwo i dzieci, ale przez dekady ich więź pozostaje nierozerwalna – aż do czasu ostatecznej próby. Czy będzie 2. sezon i co dalej czeka Tully i Kate?

1. Prokurator – 185 punktów

Zestawienie wygrywa "Prokurator", czyli kolejny serial kryminalny TVP. Doświadczony, staroświecki prokurator (Jacek Koman) i młody, porywczy policjant (Wojciech Zieliński) łączą siły, by wspólnie rozwiązywać zagadki kryminalne. Serial zadebiutował w telewizji w 2015 roku i od tego czasu wciąż pojawiają się głosy, że zasługuje na 2. sezon.

REKLAMA