Ekipa "Lucyfera" czyta już finałowe odcinki. Serialowa Maze zachwycona ostatnią sceną z Tomem Ellisem

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Podczas gdy my wciąż czekamy na premierę drugiej części 5. sezonu "Lucyfera", ekipa serialu przygotowuje się do kręcenia ostatnich odcinków. I jest naprawdę emocjonalnie.

Kiedy zobaczymy sezon 5B "Lucyfera"? – pytają od kilku miesięcy fani, a Netflix milczy, zaś twórcy powtarzają, że sami jeszcze nie wiedzą. Tymczasem na planie serialu trwają już przygotowania do jego zakończenia.

Lucyfer: Ekipa czyta ostatnie odcinki serialu

Lesley Ann-Brandt kilka dni temu pokazała ostatnie kostiumy Maze. A wczoraj aktorzy czytali scenariusz przedostatniego odcinka, co dla wszystkich było bardzo emocjonalnym przeżyciem (a jeszcze więcej emocji będzie podczas czytania finału).

– Dziś czytaliśmy drugi od końca odcinek "Lucyfera"... w historii. Jeśli dziś zrobiliśmy się tak emocjonalni, jestem przerażony tym, jak bardzo będę płakać przy ostatnim... – napisał showrunner Joe Henderson.

Grający główną rolę Tom Ellis napisał w odpowiedzi, że on po prostu "miał coś w oku".

Głos zabrała również Lesley Ann-Brandt. Aktorka, zachwycona ostatnią sceną Maze i Lucyfera, złożyła podziękowania Tomowi Ellisowi.

My tymczasem wciąż czekamy na wiadomości o premierze sezonu 5B "Lucyfera". W styczniu twórcy pisali, że wciąż trwa postprodukcja, a pandemia nie ułatwia pracy. Ale nawet jeśli już wszystko zostanie zmontowane, dodane zostaną efekty specjalne itp., to nie oznacza, że serial od razu wyląduje na Netfliksie. Ponieważ Netflix wypuszcza seriale całymi sezonami (w tym przypadku to 8 odcinków), są one tworzone z dość dużym wyprzedzeniem.

Po tym jak kończy się praca ekipy produkcyjnej, przygotowywana jest strategia marketingowa, a także napisy w różnych językach, często też dubbing albo lektor. Dlatego na powrót "Lucyfera" poczekamy jeszcze przynajmniej kilka miesięcy, prawdopodobnie do lata 2021 roku, a 6. sezon obejrzymy dopiero w 2022 roku.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA