Twórca Lucyfera ma już nowy projekt w Netfliksie. To "Shadecraft" – młodzieżowy serial w klimacie horroru

"Shadecraft" (Fot. Image Comics)

Ekipa "Lucyfera" zbliża się do końca prac nad finałowym sezonem. Ale showrunner serialu Joe Henderson zostaje w Netfliksie, by zająć się młodzieżowym serialem "Shadecraft".

Prace nad "Lucyferem" powoli dobiegają końca. Ekipa ostatnio czytała scenariusz przedostatniego odcinka (co oznacza, że za chwilę zaczną go kręcić), a Lesley-Ann Brandt prezentowała ostatnie kostiumy Maze. Na razie nie wiadomo, co dalej będzie robić grający czarującego diabła Tom Ellis, za to znamy już dalsze plany Joego Hendersona, połowy duetu showrunnerów "Lucyfera".

Shadecraft – nowy serial showrunnera Lucyfera

Jak donosi The Hollywood Reporter, Henderson zostanie w Netfliksie i wraz z Georgią Lee ("The Expanse", "The 100") będzie pisać scenariusz pilota serialu młodzieżowego "Shadecraft". Produkcja będzie oparta na nowym komiksie Image Comics, którego autorami są Joe Henderson i artysta Lee Garbett.

Komiks "Shadecraft", którego premiera planowana jest na 31 marca w USA, skupia się na losach 16-letniej Zadie Lu, zmagającej się z typowymi dla nastolatek lękami i niepokojami. Jej problemy stają się znacznie poważniejsze, kiedy w małym miasteczku, gdzie mieszka, cienie zaczynają dosłownie ożywać i próbować ją zabić. Na szczęście pomocą zawsze jej służy jej własny cień, dzięki czemu nie jest osamotniona w walce ze szkolnymi traumami i czającymi się potworami.

Shadecraft serial komiks

"Shadecraft" (Fot. Image Comics)

"Shadecraft" nie będzie komiksowym debiutem Hendersona. On i Garbett wcześniej stworzyli serię "Skyward", która otrzymała nominację do nagrody Eisnera. Komiks jest obecnie opracowywany na cele adaptacji filmowej w Sony Pictures.

Tymczasem fani "Lucyfera" wciąż czekają na informacje o premierze sezonu 5B, który jest już w całości nakręcony, ale wciąż znajduje się w postprodukcji. Prawdopodobnie obejrzymy go w okolicach lata 2021 roku, z kolei finałowy 6. sezon historii uroczego diabła będzie mieć premierę w 2022 roku.

REKLAMA