Sam Heughan zapowiada nowych przyjaciół i wrogów w 6. sezonie "Outlander". Ile jeszcze potrwa serial?

"Outlander" (Fot. Starz)

Sam Heughan zdradził niewielkie spoilery z 6. sezonu "Outlander", a także wypowiedział się na temat dalszej przyszłości serialu. Ile sezonów jeszcze będzie mieć kostiumowy hit stacji Starz?

Fani "Outlander" wyjątkowo długo będą czekać na 6. sezon, który dopiero zaczął powstawać w Szkocji przy zachowaniu pandemicznych środków bezpieczeństwa. Ale na szczęście możemy liczyć na aktorów, jeśli chodzi o spoilery z planu.

Outlander: Sam Heughan o 6. sezonie serialu

Sam Heughan, czyli serialowy Jamie Fraser, zdradził w krótkiej rozmowie z Radio Times, co czeka jego bohatera i Claire (Caitriona Balfe) po mocnym finale 5. sezonu.

– Jesteśmy wciąż w Ameryce, jesteśmy we Fraser's Ridge i są nowe postacie, które są przyjaciółmi, są też nowi wrogowie. Ale przygotowujemy się też do wojny o niepodległość – nic nie jest nigdy proste w "Outlander" – powiedział.

Outlander sezon 6

"Outlander" (Fot. Starz)

Zapytany o to, ile sezonów jeszcze potrwa "Outlander", Heughan odpowiedział: "Jak długo będą chcieli nas oglądać, tak długo będziemy to robić". Co oznacza, że nie ma planów kończenia serialu przedwcześnie z uwagi na pandemię. Czytelnicy książek Diany Gabaldon mogą mieć nadzieję, że cała seria zostanie zekranizowana do końca, w tym samym tempie co obecnie – czyli jednej książki na sezon.

A świat "Outlander" może przetrwać na ekranie nawet dłużej, bo telewizja Starz i showrunner Ronald D. Moore już rozmawiają o spin-offach. Na razie nie padły żadne konkrety, ale serial o Johnie Greyu wygląda jak prawdopodobna możliwość.

Tymczasem "Outlander" wróci z 6. sezonem, opartym na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, prawdopodobnie dopiero w 2022 roku. Ekipa weszła na plan w lutym i czeka ich około dziesięć miesięcy zdjęć w pandemicznych warunkach.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA