"Szpital New Amsterdam" wygrywa marzec na Netflix Polska. Top 10 seriali, które oglądaliśmy najchętniej

"Szpital New Amsterdam" (Fot. NBC)

W marcu Polacy pokochali lekarzy, a przynajmniej tych serialowych. "Szpital New Amsterdam" zdecydowanie wygrywa miesiąc na Netfliksie, wyprzedzając m.in. "Ginny & Georgię".

Które seriale rządziły w marcu w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Na pierwsze miejsce wskoczył "Szpital New Amsterdam", bez problemu pokonując "Ginny & Georgię" i kilka innych gorących nowości. Zwycięzca poprzedniego zestawienia, polski "Prokurator", wypadł poza listę.

10. Formuła 1: Jazda o życie – 68 punktów

Seriale dokumentalne rzadko trafiają na Netfliksie do top 10 miesiąca, ale jak widać są wyjątki. 3. sezon serialu "Formuła 1: Jazda o życie", który Netflix określa jako najbardziej dramatyczny ze wszystkich, otwiera najnowsze zestawienie.

9. Dopasowani – 69 punktów

Co by było, gdyby każdy z nas mógł żyć długo i szczęśliwie dzięki prostemu testowi DNA, pozwalającemu odnaleźć idealnego partnera? O tym jest marcowy numer 9 na liście – serial Netfliksa "Dopasowani", któremu klimatem bliżej jednak do "Black Mirror" niż do bajkowego romansu.

8. Sky Rojo – 82 punkty

"Sky Rojo" to nowy serial ekipy "Domu z papieru", co samo w sobie już jest świetną reklamą. Wypakowana przemocą i czarnym humorem historia Coral, Wendy i Giny – prostytutek, ściganych przez alfonsa i jego kolesi po ucieczce z klubu nocnego – takiej popularności, jak historia złodziejaszków w czerwieni, raczej nie osiągnie, ale zaliczyła naprawdę dobry debiut. 2. sezon zobaczymy już latem!

7. Nowy wspaniały świat – 91 punktów

"Nowy wspaniały świat" to serial, który kompletnie sobie nie radził w USA i został skasowany przez platformę Peacock po jednym sezonie. Co innego u nas! Nowa interpretacja książki Aldousa Huxleya, w której zagrali m.in. Alden Ehrenreich, Harry Lloyd, Jessica Brown Findlay, Kylie Bunbury, Joseph Morgan, Hannah John-Kamen i Demi Moore, nie miała problemu z przebiciem dwóch nowości Netfliksa – "Sky Rojo" i "Dopasowanych" – wskakując na 7. miejsce.

6. Riverdale – 97 punktów

seriale netflix polska

"Riverdale" (Fot. CW)

Mijają kolejne lata, pojawiają się coraz to nowe seriale młodzieżowe, a "Riverdale" wciąż trzyma się mocno. Być może to zasługa siedmioletniego przeskoku czasowego, w czasie którego bohaterowie dorośli i zaczęli wyglądać na swój wiek – a może kosmitów, którzy nawiedzili tytułowe miasteczko. Tak czy siak – mocny nr 6.

5. Paradise PD – 108 punktów

"Zrobi się dziwnie" – obiecywał Netflix przed premierą. "Paradise PD", czyli jedna z najbardziej niegrzecznych kreskówek dla dorosłych, powróciła w marcu z 3. sezonem i bez problemu wskoczyła do top 10 całego miesiąca.

4. Instynkt – 121 punktów

Seriale TVP na Netfliksie radzą sobie świetnie, nic więc dziwnego, że mamy kolejny wysoko na liście. "Instynkt" to 13-odcinkowa produkcja kryminalna z 2011 roku z Danutą Stenką w roli komisarz Anny Oster. Policjantka zaczyna pracę w wydziale zabójstw w Warszawie, a jej nietypowe metody śledcze oraz tajemnicza przeszłość sprawiają, że współpracownicy są wobec niej nieufni. Za sterami – Patryk Vega.

3. Psi patrol – 132 punkty

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

To już tradycja, że "Psi patrol" trzyma się mocno. Kanadyjska animacja dla dzieci raz jeszcze utrzymała trzecie miejsce w top 10 najpopularniejszych seriali na Netflix Polska – i możemy tylko powtórzyć, że za miesiąc spodziewamy się jej tutaj znowu.

2. Ginny & Georgia – 236 punktów

Kiedyś było "Gilmore Girls", dziś w kategorii "seriale o matkach i córkach" rządzi "Ginny & Georgia". To komediodramat, w którym Antonia Gentry i Brianne Howey grają 15-letnią córkę i 30-letnią matkę. Georgia (czyli matka) chce zamieszkać na stałe w miasteczku na Wschodnim Wybrzeżu i prowadzić normalne życie, ale wciąż ją ściga skomplikowana przeszłość. Co z 2. sezonem "Ginny & Georgii"? Na razie sprawa nie jest jasna, ale obecność w top 10 może pomóc w zamówieniu.

1. Szpital New Amsterdam – 304 punkty

Choć "Szpital New Amsterdam" ma już kilka lat na karku (teraz jest emitowany w USA 3. sezon), Polacy odkryli go dopiero teraz. Wszystko dlatego, że pierwsze dwa sezony trafiły w lutym na Netfliksa. Oparty na książce Erica Manheimera dramat medyczny opowiada o losach tytułowego szpitala – "jedynego miejsca na świecie, gdzie jednocześnie mogą być leczeni pacjenci z wirusem Ebola, więźniowie z Rikers i prezydent USA pod jednym dachem". Jego szef, dr Max Goodwin (Ryan Eggold) walczy, żeby biurokracja nie miała wpływu na pacjentów i jest zdeterminowany, aby przywrócić starzejący się i cierpiący na braki kadrowe szpital do dawnej świetności.

REKLAMA