Kapcie wam pospadają, kiedy zobaczycie zwiastun sezonu 5B "Lucyfera". A przynajmniej tak mówi twórca

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Wielkim wydarzeniem będzie nie tylko majowa premiera sezonu 5B "Lucyfera", ale już sam zwiastun. Showrunner serialu dość obrazowo opisuje, jaka będzie reakcja fanów, kiedy to zobaczą.

W tym tygodniu na planie "Lucyfera" padł ostatni klaps (zobaczcie pożegnalne wpisy aktorów i twórców), a jednocześnie Netflix ujawnił, że premiera sezonu 5B, czyli przedostatniej części całego serialu, będzie miała miejsce 28 maja.

Lucyfer sezon 5B – zwiastun będzie emocjonujący

A to oznacza, że przed nami dwa miesiące akcji promocyjnej, która na pewno będzie obfitowała w atrakcje. Napięcie podkręca Joe Henderson, połowa duetu showrunnerów "Lucyfera", który obiecuje, że kapcie nam pospadają na widok samego zwiastuna. Właściwie to ujmuje to trochę inaczej...

– Zrobicie w gacie, kiedy zobaczycie ten zwiastun. Jest niesamowity. Znaczy, sam sezon jest niesamowity, ale kiedy zobaczycie zwiastun – ostrzegam wszystkich, że zwiastun zawiera trochę spoilerów, których możecie nie chcieć zobaczyć, ale nie zrujnuje całego doświadczenia, raczej coś do niego doda moim zdaniem. Jest w nim dużo. Właśnie go oglądałem i myślałem sobie: "My zrobiliśmy to wszystko w ośmiu odcinkach? Wow!" – mówi w rozmowie z Word Balloon (via ComicBook).

lucyfer sezon 5b

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Wcześniej Henderson mówił, że sezon 5B, rozgrywający się już po zejściu Boga na ziemię, to mocno poplątana historia rodzinna z niebem i piekłem w tle. Jego słowa potwierdził D.B. Woodside, czyli serialowy Amenadiel, który powiedział, że na początku nowej serii możemy spodziewać się chaosu.

– Kiedy nadejdzie Bóg (w tej roli Dennis Haysbert), zapanuje duży chaos. Rozpoczynamy dosłownie dwie sekundy od momentu, w którym skończyliśmy. Amenadiel jest kompletnie upokorzony tym, że Bóg widział, jak on się zachowywał przy swoich braciach, ponieważ jest najstarszy i powinien dawać przykład – a on tego nie robił! – opowiadał aktor.

Majowa ósemka odcinków "Lucyfera" to jeszcze nie koniec serialu. Oprócz tego czeka nas finałowy sezon 6, który zobaczymy prawdopodobnie w 2022 roku.

Lucyfer sezon 5B – premiera 28 maja na Netfliksie

REKLAMA