Jak pandemia zmieniła finałowy sezon "Lucyfera"? Showrunner przyznaje, że serial musiał się dostosować

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Pandemia COVID-19 zmieniła telewizję i niestety "Lucyfer" nie jest wyjątkiem. Twórca serialu mówi, jak pandemiczne ograniczenia wpłynęły na finałowe odcinki.

"Lucyfer" zmierza pewnym krokiem do finału. Podczas gdy Netflix ogłosił, że 28 maja obejrzymy sezon 5B, twórcy poinformowali o zakończeniu zdjęć do 6. sezonu.

Lucyfer sezon 6 – jak pandemia zmieniła finał?

Joe Henderson, połowa duetu showrunnerów "Lucyfera", w wywiadzie dla Word Balloon (via CBR) przyznaje, że to będzie trochę inny sezon. Kręcenie finałowych odcinków w czasie pandemii COVID-19 wymusiło pewne zmiany fabularne, bo po prostu nie wszystko jest możliwe do nakręcenia w obecnych warunkach.

Jak opowiada Henderson, to nie było jednak tak, że scenariusz trzeba było przepisywać. Kiedy rozpoczynano tworzenie scenariusza, pandemia już trwała, więc dostosowywano fabułę do potencjalnych ograniczeń już na tym etapie.

– Duża część tego dotyczyła tego, jak pisać, by dostosować się do ograniczeń i zrobić z tego mocną stronę – mówi showrunner.

Lucyfer sezon 6

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Wiedząc, że wypakowane akcją sceny będą praktycznie niemożliwe do nakręcenia w tych czasach, twórcy od razu postawili na momenty bardziej oparte na postaciach i ich rozwoju. W 6. sezonie "Lucyfera" możecie więc spodziewać się mniej nawalanek, a więcej emocji wynikających z interakcji głównych bohaterów. I według Hendersona to dobra zmiana.

– To zmusiło nas jako scenarzystów do większego zagłębienia się w dynamikę relacji między postaciami. Pozwoliło nam to również pochwalić się tym, jak cholernie dobra jest nasza obsada. Tak więc to miało bardzo duży wpływ, ale jednocześnie to dokładnie ta sama historia, którą chcieliśmy opowiedzieć – mówi Henderson.

Emocje będzie widać zwłaszcza w finałowym odcinku "Lucyfera", który już w tytule zapowiada trudne pożegnanie. Zobaczymy go prawdopodobnie dopiero w 2022 roku – choć Netflix na razie nie zdradza daty premiery 6. sezonu, wszystko wskazuje na to, że trochę na niego poczekamy.

Lucyfer sezon 5B – premiera 28 maja na Netfliksie

REKLAMA