Jak "The Crown" pokaże Harry'ego i Williama po śmierci księżnej Diany? Twórca ostrożnie podchodzi do tematu

"The Crown" (Fot. Netflix)

"The Crown" zbliża się do tragicznego wypadku księżnej Diany. Tymczasem twórca produkcji zdaje się mieć wątpliwości dotyczące wątków, dotyczących jej synów: Williama i Harry'ego.

"The Crown" ma ambicje, by pokazać losy brytyjskiej rodziny królewskiej na przestrzeni kilku dekad – od wyboru Elżbiety II na królową do czasów niemal współczesnych (chociaż już bez historii księcia Harry'ego i Meghan Markle). Produkcja doczekała się na razie czterech sezonów – oraz niemałych kontrowersji.

Po 4. sezonie zawierającym wątek małżeństwa księcia Karola z księżną Dianą brytyjski sekretarz kultury Oliver Dowden zaapelował do Netfliksa o opatrzenie serialu planszą, informującą o zawartości fikcji w fabule. Netflix odmówił, jednak nowe plotki wskazują, że twórcę serialu Petera Morgana dopadły wątpliwości.

Jak The Crown pokaże okres po śmierci Diany?

Według anonimowych informatorów tabloidu "Daily Mail" Morgan podchodzi ostrożnie do tematu zmagań książąt Harry'ego i Williama ze stratą matki – serial w 5. sezonie ma pokazywać wydarzenia chwilę przed i po śmierci księżnej Diany.

The Crown sezon 5 william harry

"The Crown" (Fot. Netflix)

Gazeta sugeruje, że Morgana dręczą wyrzuty sumienia i że chciałby uniknąć kontrowersji w 5. sezonie "The Crown". Edith Bowman, gospodyni podcastu "The Crown: Official Podcast", w którym Morgan jest częstym gościem, wypowiedziała się na temat odczuć showrunnera.

– Rozmawiałam z nim o tym i on jest bardzo świadomy odpowiedzialności, jaką czuje wobec Harry'ego i Williama wraz z posuwającą się do przodu akcją. To, co przeszli, było niezwykle bolesne dla dwóch chłopców i młodych mężczyzn. On czuje, że ma wobec nich obowiązek – skomentowała Bowman.

"The Crown" rozpocznie latem zdjęcia do 5. sezonu. Wiadomo już, że w roli księżny Diany zobaczymy Elizabeth Debicki, zaś ostatnio ujawniono, że w postać Camilli Parker Bowles wcieli się Olivia Williams. Do obsady dołączyli również Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Dominic West (książę Karol), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata) oraz Jonathan Pryce (książę Filip).

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA