Matt LeBlanc doznał bolesnej kontuzji na planie "Przyjaciół". Jego temblak w 3. sezonie był prawdziwy

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Pamiętacie kontuzję Joeya? Jak zdradził aktor, ten wątek w "Przyjaciołach" miał swoje uzasadnienie – niezwykle bolesne. Okazuje się, że na planie serialu faktycznie doszło do wypadku!

Na HBO GO dostępny jest wyczekiwany od dawna odcinek specjalny serialu "Przyjaciele". Udział w programie wzięła cała główna obsada: Jennifer Aniston (Rachel), David Schwimmer (Ross), Courteney Cox (Monica), Matthew Perry (Chandler), Lisa Kudrow (Phoebe) i Matt LeBlanc (Joey). Aktorzy dzielili się wspomnieniami z planu. Okazuje się, że kontuzja Joeya z 3. sezonu została wpisana do scenariusza po tym, jak aktor faktycznie zranił się na planie. Jak do tego doszło?

Przyjaciele: Matt LeBlanc doznał wypadku na planie

W odcinku "Ten, w którym nikt nie jest gotowy" dochodzi do kłótni pomiędzy Chandlerem a Joeyem o fotel w salonie Moniki i Rachel. Podczas kręcenia sceny Matt LeBlanc musiał skoczyć, żeby zająć fotel, co udało się mu się zrobić w trzech ujęciach – niestety za czwartym razem aktor nie miał tyle szczęścia. W programie pokazano, jak ekipa "Przyjaciół" ogląda po latach dokładnie to ujęcie, w którym dochodzi do wypadku.

– Miałem przeskoczyć stolik do kawy i jakoś się potknąłem. Moje nogi uniosły się w powietrze, a ręka wyskoczyła z barku – opowiadał LeBlanc.

przyjaciele Matt LeBlanc kontuzja

"Przyjaciele: Spotkanie po latach" (Fot. HBO Max)

Aktor został zabrany do szpitala, a kontuzja została wpisana w scenariusz kolejnego odcinka "Ten z dżemem", w którym Joey łamie sobie rękę podczas skakania po łóżku. Dodatkowo skomplikowały się sprawy z odcinkiem "Ten, w którym nikt nie jest gotowy" – miał to być prosty do nakręcenia i tani odcinek butelkowy. Tyle że wymagał obecności całej szóstki na planie jednocześnie.

– Wprowadziliśmy ten wątek w serialu, potem poczekaliśmy aż wszystko będzie z nim w porządku i wróciliśmy do dokończenia odcinka "Ten, w którym nikt nie jest gotowy". Odcinek "Przyjaciół", który miał być prosty do nakręcenia, zajął nam najwięcej czasu – powiedział producent wykonawczy Kevin Bright.

W nagraniu, które pokazano w programie, słychać, jak Matt LeBlanc krzyczy tuż po tym jak doznał kontuzji. Aktor ma teorię – według niego do wypadku doszło, ponieważ obsada odpuściła sobie tradycyjne spotkanie w grupce tuż przed nagraniem.

– To był jeden, jedyny raz, gdy tego nie zrobiliśmy – powiedział.

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się ze spotkania po latach? Jennifer Aniston i David Schwimmer wyznali, że chcieli być razem też prywatnie, a Lisa Kudrow wyjaśniła, dlaczego nie ma szans na powrót "Przyjaciół" z odcinkiem fabularnym. Koniecznie też zobaczcie raz jeszcze, jak serialowa Phoebe i Lady Gaga śpiewają "Smelly Cat".

Przyjaciele: Spotkanie po latach jest dostępne na platformie HBO GO

REKLAMA