Sean Bean właśnie dowiedział się, jak skończyła się "Gra o tron". "I tak zapomnę" – skomentował spoilery

"Gra o Tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" skończyła się dwa lata temu. Sean Bean, czyli serialowy Ned nie znał zakończenia... aż do teraz. Nie boi się jednak spoilerów – bo jest pewien, że i tak szybko je zapomni.

"Gra o tron" to zdecydowanie jeden z najbardziej przełomowych seriali w historii telewizji. Produkcja HBO niedawno obchodziła dziesiąte urodziny, a obsada wracała wspomnieniami do prac na planie. Emilia Clarke powiedziała, że kręcenie 1. sezonu było czystą radością. Tymczasem serialowy Ned Stark, czyli Sean Bean, dopiero niedawno dowiedział się, jak zakończył się serial. Jak aktor skomentował wydarzenia?

Gra o tron: Sean Bean o zakończeniu serialu

W wywiadzie dla "The Times" Sean Bean przyznał, że po odejściu z produkcji nie oglądał na bieżąco nowych odcinków. Zawodowe i prywatne zobowiązania sprawiły, że nie miał możliwości nadrobienia dalszej historii.

W trakcie rozmowy dziennikarze nie chcieli zdradzać mu spoilerów, na wypadek gdyby chciał jednak dokończyć "Grę o tron". "I tak zapomnę do tego czasu, mówcie" – miał powiedzieć Bean. Bardzo spodobało mu się, jak zakończono historię Winterfell i to, że Sansa Stark (Sophie Turner) została królową niezależnej Północy.

– Więc Winterfell pozostało odseparowane? OK, dobrze dla nich – skomentował.

gra o tron zakończenie starkowie

"Gra o tron" (Fot. HBO)

W styczniu Sean Bean powrócił wspomnieniami do dramatycznej sceny ścięcia Neda Starka, w trakcie rozmowy z Entertainment Weekly.

– To był horror i niedowierzanie – że Joffrey zmienił zdanie [ws. wygnania Neda] – a potem rezygnacja i świadomość, że widział swoją córkę Aryę po raz ostatni. Próbowałem myśleć o wszystkich tych czterech rzeczach, a nie tylko: "O Boże, odrąbią mi głowę"  – powiedział aktor

Obecnie trwają prace nad kolejnymi serialami z uniwersum "Gry o tron", w tym "House of the Dragon", który skupiać się będzie wokół wojny domowej Targaryenów. Premiera planowana jest na 2022 rok.  Ostatnio poinformowano także, że spin-off o księżniczce Nymerii, zatytułowany "10,000 Ships", znalazł swoją scenarzystkę. Co będzie następne w kolejce? Więcej informacji o możliwych nowych projektach ze świata GoT znajdziecie tutaj.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA