Rosną szanse na 2. sezon "Mare z Easttown"? Szef HBO nie wyklucza kontynuacji hitu z Kate Winslet

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

Co byście powiedzieli na 2. sezon "Mare z Easttown"? HBO nie mówi "nie", zwłaszcza że popularność serialu z Kate Winslet w roli ponurej policjantki przerosła wszelkie oczekiwania.

W przypadku miniseriali HBO to już tradycja, że po zakończeniu całości wszyscy pytają, czy będzie 2. sezon. W przypadku "Mare z Easttown" szanse na kontynuację zwiększały się z każdym odcinkiem, w miarę jak rosła popularność serialu. Podczas emisji finału w USA padły serwery HBO Max, a do tego doszły zachwyty krytyków i mnóstwo szumu w mediach społecznościowych.

Mare z Easttown: Szef HBO o możliwym 2. sezonie

Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, odpowiedział podczas rozmowy z Variety na pytanie o ewentualną kontynuację hitu z Kate Winslet. Jak zaznaczył, to naprawdę satysfakcjonujące, kiedy trafia się serial, który jest strzałem w dziesiątkę pod każdym względem.

W tym momencie wiadomo jedno: HBO będzie kontynuować współpracę z twórcą "Mare z Easttown", Bradem Ingelsbym, z którym podpisany został trzyletni kontrakt na wyłączność. Kwestia kontynuacji serialu, który miał być produkcją limitowaną, w dużej mierze będzie zależała właśnie od showrunnera.

– Gdyby Brad czuł, że ma do opowiedzenia historię, która wydawałaby się być na tym samym poziomie, myślę, że wszyscy byliby na to otwarci. W tej chwili on nie ma tej historii. Kto wie? Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy wymyślą coś, co naprawdę będą chcieli opowiedzieć – powiedział szef HBO.

Mare z Easttown sezon 2 czy będzie

"Mare z Easttown" (Fot. HBO)

Jak dodał, na razie nie ma żadnych ram czasowych, nie było rozmów o tym, jak miałby wyglądać 2. sezon, i koniec końców wiele będzie zależeć od Ingelsby'ego. Duże znaczenie ma też fakt, że Kate Winslet chciałaby jeszcze zagrać Mare.

– Myślę, że Mare wbiła swoje szpony w Kate – ona otwarcie o tym mówi. Ale jest długa droga pomiędzy tym a "Zróbmy to jeszcze raz". Musi być historia i powód, żeby to zrobić – to musi tam być – zaznaczył Casey Bloys.

Wydaje się, że HBO chce iść z "Mare z Easttown" drogą "Wielkich kłamstewek", tyle że stworzenie od zera 2. sezonu może trochę potrwać. A tymczasem, jeśli spodobał wam się duet Kate Winslet – Guy Pearce, zobaczcie "Mildred Pierce" na HBO GO.

Serial Mare z Easttown jest dostępny na HBO GO

REKLAMA