Sam Heughan jest gotowy, by zostać nowym Jamesem Bondem. Gwiazda "Outlandera" o planach na przyszłość

"Outlander" (Fot. Starz)

Prace na planie 6. sezonu "Outlandera" się zakończyły, tymczasem Sam Heughan, czyli serialowy Jamie, chętnie opowiada o planach na przyszłość. Czyżby miał szansę zostać agentem 007?

"Outlander" podbija serca widzów na całym świecie. Niedawno zakończyły się zdjęcia do 6. sezonu produkcji, który będzie krótszy z powodu pandemii. Sam Heughan zdobył niemałe grono fanów dzięki roli Jamiego – i jak mówił, jest gotowy na nowe wyzwania aktorskie. Czy zobaczymy go w roli słynnego agenta 007?

Outlander: Sam Heughan jest gotów zostać Bondem

Portal Radio Times przeprowadził wśród widzów ankietę, w której mieli wskazać ich zdaniem najlepszego aktora na miejsca Daniela Craiga. Sam Heughan otrzymał ponad 30% wszystkich głosów, zajmując pierwsze miejsce w ankiecie. Aktor odniósł się do pomysłu przejęcia roli Bonda, podczas rozmowy z Alexem Zanem w podcaście Just the Facts:

– To długa lista, nie? To jedna z tych rzeczy, o których nie chce się rozmawiać, bo nie ma o czym. To wszystko media i to wszystko po prostu... nie ma w tym żadnego znaczenia, żadnej prawdy. Co powiedziawszy, nie mogę nie myśleć: "Boże, to byłoby wspaniałe!" – powiedział aktor.

Outlander sezon 6 kiedy premiera

"Outlander" (Fot. Starz)

Jak przyznał, zdarzyło mu się już starać o rolę w "Bondzie". Ale dopiero teraz czuje się naprawdę gotowy, by podjąć to wyzwanie.

– Starałem się o rolę Bonda, poszedłem na casting, gdy kręcili dwudziestą pierwszą część ["Casino Royale" z 2006 roku]. To było niesamowite przeżycie i całkowicie straciłem grunt pod nogami. Ale myślę, że teraz jestem w odpowiednim wieku, czuję się gotowy, by to zrobić, więc z chęcią włączę się do gry. Zdecydowanie.

Twórcy zgodnie z przypuszczeniami potwierdzili, że 6. sezon "Outlandera" będziemy mogli oglądać dopiero w przyszłym roku. Pojawiły się także kolejne zdjęcia promocyjne. Sezon będzie liczyć 8 zamiast planowanych 12 odcinków.

Na osłodę lepsza informacja – serial został przedłużony o kolejną serię, która ma zawierać aż 16 odcinków. Sezon 6 będzie opierać się na książce "Tchnienie śniegu i popiołu" Diany Gabaldon, a sezon 7 na kolejnym tomie – "Kość z kości".

Outlander sezon 6 – premiera w 2022 roku

REKLAMA