John Lithgow powróci jako Trinity Killer w nowej serii "Dextera". Tylko jak to w ogóle możliwe?

"Dexter" (Fot. Showtime)

John Lithgow zdobył nagrodę Emmy za swój występ w "Dexterze" i zapisał się w pamięci fanów jako jeden z najciekawszych przeciwników Dexa. W nowym sezonie zobaczymy go ponownie.

"Dexter" powraca i wiele wskazuje na to, że 10-odcinkowa seria limitowana, którą tworzy Showtime, będzie wypakowana niespodziankami.

Dexter sezon 9: John Lithgow wróci jako Trinity Killer

O jednej z nich donosi Deadline: w nowej serii ma pojawić się John Lithgow, który otrzymał nagrodę Emmy za rolę Arthura Mitchella zwanego Trinity Killerem. Przypomnijmy, mowa o bohaterze, który był głównym antagonistą Dextera Morgana w 4. sezonie i jak wszyscy jego przeciwnicy, marnie skończył. Pożegnaliśmy go w finale 4. sezonu, czyli odcinku "The Getaway" z 2009 roku.

Trudno sobie wyobrazić zmartwychwstanie w tym przypadku, stąd uzasadnione jest pytanie, w jaki sposób Arthur Mitchell powróci do fabuły "Dextera". W tym momencie trudno o szczegóły występu, ale według Deadline scenarzyści znaleźli sposób, by Trinity Killer mógł powrócić i wpisać się w większą narrację w serialu. Lithgow ma się pojawić na planie tylko na jeden dzień – i nie na Wschodnim Wybrzeżu, gdzie powstaje nowy sezon, tylko w Los Angeles. Być może zobaczymy go w retrospekcjach albo jakiegoś rodzaju śnie czy wyobrażeniach Dexa.

Dexter Trinity Killer powrót

"Dexter" (Fot. Randy Tepper/Showtime)

W 10-odcinkowej nowej serii "Dextera" zobaczymy głównego bohatera (Michael C. Hall) w zupełnie nowym miejscu – w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie mieści się fikcyjne miasteczko Iron Lake, do którego przeniesie się akcja. Dex żyje pod przybranym nazwiskiem i pracuje w lokalnym sklepie (zobaczcie teaser).

Clancy Brown ("Carnivale", "Billions") zagra jego głównego antagonistę, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake. W obsadzie nowego "Dextera" są też m.in. Julia Jones ("The Mandalorian") jako szefowa lokalnej policji, Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy także wrestlingu w szkole średniej, i Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta) jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi.

W tym momencie nie wiadomo, kto z oryginalnej obsady powróci. Jeśli wierzyć jednemu z teaserów, zobaczymy jeszcze Harrisona, syna Dextera. Z kolei Julie Benz powiedziała, że Rita już nie wróci, bo należy do zamierzchłej przeszłości Dexa.

Dexter sezon 9 – premiera jesienią 2021 roku

REKLAMA