Czy Rita może powrócić w nowym sezonie "Dextera"? Julie Benz odpowiada na palące pytanie fanów

"Dexter" (Fot. Showtime)

"Dexter" powróci w zupełnie nowym wydaniu, ale czy to znaczy, że nie ma szans choćby na króciutkie występy dawnej obsady? Julie Benz odpowiada na pytanie o ewentualny powrót Rity.

Jedna z najbardziej oczekiwanych serialowych premier tego roku to nowy "Dexter" – 10-odcinkowa seria limitowana, której akcja będzie dziać się mniej więcej dekadę po wydarzeniach z niesławnego finału oryginalnego serialu. Całkowicie zmieni się sceneria, Dex Morgan (Michael C. Hall) będzie nosić nowe nazwisko, a w obsadzie znajduje się mnóstwo nowych osób.

Dexter sezon 9: Julie Benz o tym, czy Rita powróci

Jedna z nich to Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") – zobaczymy ją w roli pochodzącej z Los Angeles Molly, która prowadzi znany podcast true crime. To właśnie ona powiedziała w jednym z wywiadów, że w nowej serii "Dextera" "pojawi się mnóstwo świeżych twarzy, ale też dużo znajomych". Czy jedną z nich będzie Rita?

– Myślę, że Dexter dawno zapomniał o Ricie. Nie ma sensu, żeby pojawiła się w jego głowie jako duch, bo była tylko jego przykrywką. Ona nie stała się częścią jego wnętrza, więc nie ma planów, aby Rita się pojawiła. Ja bym oczywiście zrobiła to w mgnieniu oka, gdyby mnie o to poprosili. Ale zawsze mówiłam, że Rita nie powinna pojawiać się w jego głowie, bo ona nie znała jego prawdziwego "ja". Nie znała Mrocznego Pasażera – powiedziała Julie Benz w rozmowie z TVLine.

Aktorka przyznała, że wciąż jest kojarzona z tą rolą, choć ostatnio pojawiła się na ekranie jako Rita 11 lat temu.

– Ludzie w mediach społecznościowych, którzy zakochali się w Ricie, próbują ze mną rozmawiać, jakbym była nią. I muszę powiedzieć: o, nie! Ja nie jestem taka miła – śmiała się Julie Benz.

Akcja 9. sezonu "Dextera" będzie dziać się w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie umiejscowiono fikcyjne miasteczko Iron Lake. Clancy Brown ("Carnivale", "Billions") zagra głównego antagonistę Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake. W nowej obsadzie są jeszcze m.in. Julia Jones ("The Mandalorian") jako szefowa lokalnej policji i Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy także wrestlingu w szkole średniej.

Jak mówili zarówno showrunner Clyde Phillips, jak i odtwórca głównej roli Michael C. Hall, ten sezon ma dać serialowi nowe zamknięcie i naprawić to, co nie wyszło prawie dekadę temu w finale – bez odkręcania czegokolwiek, co się wydarzyło.

Dexter sezon 9 – premiera jesienią 2021 roku

REKLAMA