Jennifer Carpenter pojawi się w nowym "Dexterze" jako Debra. Tymczasem John Lithgow wyjaśnia swój powrót

"Dexter" (Fot. Showtime)

Nowy "Dexter" zupełnie jak stary? W serialu mają wrócić Jennifer Carpenter jako Debra i John Lithgow jako Trinity Killer – na czym mają polegać te powroty? Spoilery z oryginalnej serii.

Tej jesieni na naszych ekranach zagości nowy "Dexter" – 10-odcinkowa seria limitowana, w której spotkamy głównego bohatera (Michael C. Hall) w zupełnie nowych okolicznościach przyrody. Przeszłość będzie go jednak ścigać, co widać wyraźnie po kolejnych informacjach castingowych.

Dexter sezon 9 – Jennifer Carpenter wróci do serialu

Jak donosi Deadline, w nowej serii pojawi się Jennifer Carpenter jako Debra, nieżyjąca już siostra Dextera. Jej udział zdradził John Lithgow. Plotki na ten temat krążyły od marca, kiedy to aktorka podzieliła się na Instagramie zdjęciem z planu. Nie napisała wtedy wprost, że to plan "Dextera", ale jej ubranie to sugerowało.

Teraz mamy potwierdzenie zarówno jej powrotu, jak i powrotu Johna Lithgowa jako Trinity Killera. Lithgow, który właśnie otrzymał swoją 13. nominację do Emmy (za występ w "Perrym Masonie"), opowiadał w rozmowie z Deadline, jak wygląda nowy "Dexter".

– Dowiedziałem się, że to jest kompletnie różne od oryginalnej serii. To przeobrażenie, trochę jak "Perry Mason". Nie przenoszą tego do innej epoki, ale to inna część świata, inna część kraju i zupełnie nowa obsada postaci. (...) Jest wiele wspaniałych niespodzianek i odniesień do pierwszych sezonów – powiedział.

Występ Lithgowa był dość symboliczny, bo praca na planie zajęła mu dokładnie jedno popołudnie. Grany przez niego Arthur Mitchell aka Trinity Killer oczywiście nie zmartwychwstanie.

– Jak wszyscy fani "Dextera" wiedzą, widzieliśmy koniec Trinity Killera, więc to z definicji oznacza retrospekcję. Wspaniale było ponownie dołączyć do tej ekipy, w tym Michaela, Jennifer Carpenter i [showrunnera] Clyde'a Phillipsa – powiedział aktor.

Dexter Trinity Killer powrót

"Dexter" (Fot. Showtime)

Dexter sezon 9 – nowe miejsce, nowi bohaterowie

W nowej serii "Dextera" zobaczymy głównego bohatera w zupełnie nowym miejscu – w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie mieści się fikcyjne miasteczko Iron Lake, do którego przeniesie się akcja. Dex żyje pod przybranym nazwiskiem i pracuje w lokalnym sklepie. Ale czy porzucił dawne nawyki?

Clancy Brown ("Carnivale", "Billions") zagra jego głównego antagonistę, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake. W obsadzie nowego "Dextera" są też m.in. Julia Jones ("The Mandalorian") jako szefowa lokalnej policji, Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy także zapasów w szkole średniej, i Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta) jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi.

Kto jeszcze z oryginalnej obsady powróci? Jeśli wierzyć jednemu z teaserów, zobaczymy ponownie Harrisona, syna Dextera. Z kolei Julie Benz powiedziała, że Rita już nie wróci, bo należy do zamierzchłej przeszłości Dexa.

Dexter sezon 9 – premiera jesienią 2021 roku

REKLAMA