3. sezon "Wiedźmina" jest już pewny? Nieoficjalnie wiadomo, że rozpoczęły się prace nad scenariuszem

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Twórcy "Wiedźmina" od początku mówili o kilku seriach. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie – według nowych informacji, rozpoczęły się prace nad scenariuszem 3. sezonu.

"Wiedźmin" powróci z 2. sezonem już 17 grudnia. Obecnie trwa postprodukcja nowych odcinków, a co jakiś czas pojawiają się informacje zza kulis, np. informacje o sporej ilości ujęć męskiego ciała. Ważnych informacji dostarczył również WitcherCon, na którym zaprezentowano zwiastun i nowe zdjęcia z nadchodzących odcinków. Najnowsze plotki sugerują, że twórcy rozpoczęli prace nad 3. sezonem.

Wiedźmin: Początek prac nad 3. sezonem

Redanian Intelligence, zajmujący się dostarczaniem informacji o netfliksowej adaptacji "Wiedźmina", poinformował, że scenarzyści właśnie rozpoczęli prace nad scenariuszem 3. sezonu. Już październiku zeszłego roku ten sam serwis zasugerował, że kolejna seria jest pewna – 3. sezon "Wiedźmina" został dopisany do oficjalnej bazy amerykańskiej gildii scenarzystów.

Wiedźmin sezon 3 plotka

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Warto przypomnieć słowa showrunnerki serialu, Lauren S. Hissrich, która mówiła o planach dotyczących długości "Wiedźmina":

– Jestem pewna, że w którymś momencie powiedziałam, że napiszę siedem sezonów, ale jestem też przekonana, że powiedziałam, że mogę napisać ich nawet dwadzieścia. Będę kontynuować pisanie tak długo, jak będzie miało to sens dla tej serii. Oznacza to branie materiału z książek i pozwolenie historii toczyć się dalej, ale też pozwolenie na jej zakończenie wtedy, kiedy musi się ona skończyć – mówiła twórczyni na początku 2020 roku.

2. sezon serialu będzie opierał się na "Krwi elfów", pierwszej powieści Andrzeja Sapkowskiego z cyklu o wiedźminie. Przekonany, że Yennefer (Anya Chalotra) zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii (Henry Cavill) zabiera księżniczkę Cirillę (Freya Allan) w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu swojego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netfliksie

REKLAMA