W 6. sezonie "Lucyfera" zobaczymy najdroższy odcinek w serialu. Twórcy mówią, że przebiją samych siebie

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Minęło parę dni od premiery sezonu 5B "Lucyfera", a twórcy już wypowiadają się na temat finałowej serii. Showrunnerzy zapewniają, że nie oszczędzali na 6. sezonie!

"Lucyfer" powrócił w ubiegły piątek z sezonem 5B. Fani mieli okazję zobaczyć m.in specjalny odcinek musicalowy oraz wstrząsającą śmierć jednego z najważniejszych bohaterów. Showrunnerzy serialu, Joe Henderson i Ildy Modrovich, w wywiadach już wypowiadają się na temat szóstego i zarazem finałowego sezonu historii Diabła (Tom Ellis). Wszystko wskazuje na to, że Netflix nie oszczędzał.

Lucyfer sezon 6: Przed nami najdroższy odcinek

W wywiadzie dla serwisu Collider twórcy odnieśli się do kręcenia finałowej serii podczas pandemii. Nie było to łatwe, z pewnych scen trzeba było zrezygnować, dlatego całość ma być dużo bardziej intymna niż poprzednie sezony.

– Sezon 6, częściowo z powodu COVID-a, stał się o wiele bardziej intymny. Ale również wiedzieliśmy, że zrobiliśmy efektowny sezon 5B, z dużą ilością spektaklu, nie chcieliśmy więc tego przebijać za pomocą pustej akcji. Tak więc znaleźliśmy bardziej intymną historię dla wszystkich naszych bohaterów, coś dużo bardziej emocjonalnego. Nie musieliśmy szukać daleko – po prostu zagłębiliśmy się bardziej w nich wszystkich – powiedziała Modrovich.

Lucyfer sezon 6 najdroższy odcinek finał

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Fani efektów specjalnych i spektakularnych scen mogą być spokojni – według słów Joego Hendersona, w 6. sezonie zobaczymy najdroższy odcinek w całym serialu, co może oznaczać naprawdę emocjonujące wydarzenia.

– To prawdopodobnie najbardziej intymny sezon do tej pory, ale zawiera również najdroższy odcinek, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy, więc wciąż będzie efektywnie. Jeśli sądziliście, że finał 5. sezonu [był epicki], to finał 6. sezonu... kosztował nas więcej. Pozostawię to do waszej interpretacji – skomentował showrunner.

Ildy Modrovich mówiła wcześniej, że sezon 6 będzie znacznie różnić się od sezonu 5B. Kiedy zobaczymy zakończenie historii Lucyfera? Data nie została podana, jednak według showrunnerki nie będziemy długo czekać.

Lucyfer sezon 5B jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA