4. sezon "Stranger Things" szybciej, niż myślimy? Producent sugeruje, że nie będziemy już długo czekać

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Zdjęcia do 4. sezonu "Stranger Things" zajęły rekordowo dużo czasu, ale już zbliżają się do końca. A kiedy będzie premiera? Jeden z producentów zapewnia, że wkrótce.

Niedawno minęły dwa lata, odkąd widzieliśmy nowe odcinki "Stranger Things" (3. sezon miał premierę 4 lipca 2019 roku). Zdjęcia do 4. sezonu wystartowały w lutym 2020 roku, ale po niecałym miesiącu zostały przerwane przez pandemię COVID-19. Ekipa wróciła na plan we wrześniu i wciąż jeszcze nie skończyła pracy. Kiedy więc 4. sezon "Stranger Things" pojawi się na naszych ekranach?

Stranger Things sezon 4 – kiedy premiera?

Jak mówiło ostatnio David Harbour, zdjęcia powinny zakończyć się "jakoś w sierpniu". Daty premiery na razie nie ma, ale producent serialu Shawn Levy potwierdza w rozmowie z Variety, że nie będziemy już długo czekać.

– [4. sezon "Stranger Things"] już wkrótce nadejdzie. A do do tego, kiedy dokładnie zostanie to ogłoszone – już niedługo – zapewnia Levy.

Stranger Things sezon 4 kiedy premiera

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Jak mówi producent, opóźnienie to przede wszystkim efekt pandemii COVID-19, a częściowo też tego, że nadchodzący sezon ma mieć większy rozmach niż poprzednie.

– Kręciłem na Litwie tuż przed pandemią. Kręciliśmy w Georgii, na Litwie i w Nowym Meksyku, więc można powiedzieć, że w 4. sezonie [serial] się rozrasta. Pod względem wizualnym i narracyjnym jest bardzo ambitny, znacznie bardziej ambitny niż poprzednie trzy sezony. Opóźnienie wynika w dużej mierze z COVID-a i tempa, w jakim musimy pracować, żeby było bezpiecznie, ale tak się też składa, że jest to sezon, w którym zdecydowaliśmy się na znacznie większy rozmach. Chodzi o skalę tego sezonu i różne lokacje – opowiada Levy.

Shawn Levy nie zdradza żadnych konkretów, jeśli chodzi o datę premiery 4. sezonu "Stranger Things". Fani obstawiali, że nowe odcinki mogą pojawić się pod koniec tego roku – albo w okolicach Halloween, albo Bożego Narodzenia. Z kolei Finn Wolfhard, serialowy Mike, sugerował, że będziemy czekać aż do 2022 roku.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA